Институционалните инвеститори показват нарастващо доверие в Биткой и пазара на криптовалути, като много от тях планират да увеличат дългосрочните си крипто дялове.
Проучване на швейцарската крипто банка Sygnum, публикувано на 14 ноември, установи, че 57% от респондентите от 27 държави възнамеряват да увеличат инвестициите си в криптовалути, като 31% планират да направят това през следващото тримесечие.
Положителните нагласи до голяма степен се дължат на по-ясните глобални регулации, особено на одобрението на американските спот ETF-и за Биткойн, които се очаква да ускорят институционалното приемане.
Макар че 5% от респондентите планират да намалят експозицията си към криптовалути, мнозинството от тях се фокусират върху инвестиции в единични токени (44%) или активно управлявани стратегии (40%).
Институциите все още се сблъскват с предизвикателства, включително нестабилност на пазара, сигурност и опасения около попечителството, но 81% смятат, че по-добрата информация за криптовалутите би насърчила повече инвестиции.
Интересът остава висок към крипто проекти като Биткойн и Solana, както и към Web3 инфраструктурата, стимулирана от растежа на децентрализираната физическа инфраструктура и изкуствения интелект.
Интересът към децентрализираните финанси (DeFi) обаче е намалял поради проблеми със сигурността. В сравнение с 2023 г. институционалният интерес се измества от недвижимите имоти към акциите, корпоративните облигации и взаимните фондове.
Тимъти Стебинг, директор на Фондация Dogecoin, наскоро сподели вълнуващи идеи за плановете за разширяване на глобалния прием на DOGE.
Arkham Intelligence, компания за крипто обмен и анализи, разширява услугите си и включва спот търговия с криптовалути, която ще стартира в 17 американски щата на 1 март.
Чанпен Джао (CZ), основател на Binance, наскоро се обърна към криптовалутната общност за насоки как да разпредели над $1 милион, натрупани в адрес на портфейл за дарения, който някога е използвал.
Уорън Бъфет изрази загриженост за американската икономика, предупреждавайки, че стабилността и покупателната способност на долара са уязвими.