Изпълнителният директор на Binance, Чанпен Джао, поясни, че слуховете, които циркулират за „легализацията“ на крипто борсите, са просто подвеждащи.
На 30-и октомври се появи снимка на лиценз за търговия на крипто борса, издаден от китайското правителство, което показва, че крипто борсите имат разрешение да работят в Китай.
Въпреки това, Джао и други инвеститори, със седалище в Китай, включително основателят на Primitive Crypto, Дови Уан, заявиха, че това е основен общ бизнес лиценз, съдържащ фразата „търговски услуги“ и не представлява лиценз за търговия с криптовалути за местни компании.
Let’s put this to bed. This, even if real, is NOT an exchange license. It’s a simple business registration paper. Every company in China has one. „Trading services“ means many things. No need to get overly excited. It’s not negative either. Just a misleading post. Welcome to CT. pic.twitter.com/2qgJ53cnzo
— CZ Binance (@cz_binance) 2 ноември 2019 г.
Уан каза:
Разглеждайки еквивалентността на китайската база данни EDGAR, има много „компании за търговия с дигитални активи и услуги, които са се „регистрирали“ и „лицензирали“. Липсва базисно разбиране за корпоративното законодателство в Китай.
Китайската блокчейн инициатива не може да бъде игнорирана, но не трябва да бъде обект на прекомерено медийно и обществено внимание.
Очаква се блокчейн инициативата на Китай да се фокусира единствено върху разпределените леджъри или блокчейн мрежите, които до голяма степен са централизирани и структурно различни от съществуващите публични крипто активи.
Като се има предвид, че повечето основни платформи за извънборсова търговия (OTC) със седалище в Хонконг, за които е известно, че улесняват търговията за китайските инвеститори, имат офиси в Пекин, местната власт може и да не ги обезпокоява с регулаторни въпроси.
Освен това, блокчейн инициативата ще бъде в полза предимно на свързани с технологията фирми, разработчици и организации, подкрепяни от правителството в Китай. Предвид това, твърденията че инициативата ще бъде от полза за криптосферата в краткосрочен и средносрочен план, вероятно са доста преувеличени.
Уан отбеляза:
„Китайската Национална Блокчейн Инициатива“, без значение какво представлява, в крайна сметка НЕ е някаква шега. Ще бъде широко използвана и изключително практична нова форма на финансова инфраструктура.
Все пак ръководителите на индустрията твърдят, че показаната от правителството на Китай про-блокчейн позиция ще окаже значителен натиск върху САЩ и други големи региони да приемат подобни политики, които биха могли да окажат до голяма степен положително въздействие върху сектора.
Управляващият партньор на DeerCreek, Майк Уасил, каза пред Fortune:
Китай прави тези много големи макро-ходове. Те искат да поддържат контрола и да бъдат възприемани като лидери, и така приемането на блокчейн и публичността му, както видяхме наскоро, ще предизвика голям интерес.
Основните пазари за криптовалути в Азия, подобно на Япония и Южна Корея, също започнаха да приемат по-ясни регулаторни рамки за управление на крипто борсите, проправяйки пътя за дългосрочен растеж за стартъпите.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.