Борсите за криптовалути в страната ще трябва да изпълнят новите изисквания до края на месец ноември.
Регулаторната агенция за търговия със стокови фючърси на Индонезия (Bappebti) удължи крайния срок, в който крипто борсите трябва да изпълнят изискванията за лицензиране и да станат физически търговци на крипто активи, до последната седмица на ноември.
Това удължаване следва регулаторните актуализации, публикувани на 18 октомври. Съгласно новите насоки от борсите вече се изисква да си партнират с местните правителствени органи и да прилагат KYT стандартите, за да поддържат съответствие.
Процесът на лицензиране на крипто борсите в Индонезия започна през 2019 г., когато бяха въведени разпоредби, задължаващи тези платформи да получат разрешение, за да продължат дейността си в страната.
През 2023 г. Индонезия стартира национален обмен на криптовалути – разглеждайки крипто активите като стоки – който изисква съществуващите борси да се регистрират в платформата, за да продължат да работят. Този ход има за цел да подобри защитата на инвеститорите и да улесни проследяването на транзакциите с дигитални активи за целите на данъчното облагане.
Според информация 30 крипто борси са кандидатствали за лицензи, а няколко вече са получили пълно одобрение, включително Tokocrypto, индонезийското дъщерно дружество на Binance.
Тъй като пейзажът на крипто регулациите се развива, Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) изглежда отстъпва, като други регулаторни органи поемат по-значима роля.
Лидерите на крипто индустрията с тласък за промяна на начина, по който се регулират стабилните монети, с цел да осигурят правото да предлагат лихви на притежателите.
Tether, най-големият емитент на стабилни монети в света, затвърди позицията си на значима сила в световните финанси, като стана седмият по големина притежател на държавни облигации в САЩ.
Законодателните власти направиха голяма стъпка към регулирането на стабилните монети, тъй като Комитетът по финансовите услуги на Камарата на представителите гласува в подкрепа на нов законопроект.