Индийската борса за криптовалути CoinDCX пусна платформа за обучение, посветена на блокчейн и криптовалути.
Според съобщение от 16-ти юни платформата CoinDCX Learn е академия за блокчейн и криптовалути, която предлага ръководства, статии, курсове и лекции. Главният изпълнителен директор и съосновател на компанията Сумит Гупта коментира:
„С потенциала за ускоряване на финансовото включване в Индия, както и отварянето на врати към нови форми на инвестиране, криптовалутите могат да са в ползва на всички. Въпреки това, за да могат индийците да се възползват изцяло от крипто, трябва да положим основите чрез подходящо образование. С DCX Learn искаме да въоръжим потребителите със знанията, необходими за навигация по крипто пазарите.“
Платформата има за цел да обясни концепциите на криптовалутите чрез инфографики, видео уроци и съдържание, които трябва да бъдат разбираеми за начинаещи.
CoinDCX заявяват, че по-малко вероятно е информираните потребители да станат жертва на измами или да загубят личните ключове на портфейла си. Освен това, борсата отбелязва, че хората, които разбират блокчейн технологията, могат по-добре да установят дали прилагането ѝ може да подобри бизнеса им.
Блокчейн и криптовалутите все още са нови технологии и все още не са широко разбрани от масовата аудитория. За да се промени това, различни образователни институции и компании в пространството започват да предлагат специални курсове.
По-рано този месец индийският IT-гигант Tech Mahindra си партнира със стартъпа за образователни технологии Idealabs, за да стартира курсове за блокчейн сертифициране.
Освен това, канадския York University School of Continuing Studies обяви два блокчейн курса в края на май, докато базираният в Австралия университет RMIT добави две следдипломни програми по киберсигурност и блокчейн.
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.
Основателят на Telegram Павел Дуров разкри, че е отхвърлил натиска от страна на западноевропейско правителство да цензурира политическото съдържание в приложението за съобщения в навечерието на президентските избори в Румъния.
Докато световното търсене на американски дълг нараства, Китай се движи в обратна посока.
Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.