Върховният съд на Индия удари централната банка на страната по отношение на забраната за бизнес с криптовалути и наредиха да се преразглеждат жалбите.
В последното заседание на текущо изслушване на действията на Резервната банка на Индия (RBI) на 21 август, съдът постанови, че служителите не отговарят подходящо на страха от индустрията за криптовалути.
RBI забрани на банките да обслужват крипто оператори като борсите през юли 2018 г. – ефективно спирайки подобни платформи да продължат да работят в Индия.
В сряда, този ход се натъкна на сериозни критики от страна на върховния съдия Рохинтон Фали Нариман.
Както беше обобщено от консултативния ресурс Crypto Kanoon, който присъства на изслушването, Нариман даде на RBI само две седмици, за да оправдаят действията си.
Обсъждайки крайния резултат от изслушването, което вече приключи, Crypto Kanoon обобщи:
„Случаят се достигна най-незабравимия завой. Нариман посочва, че RBI трябва да отговори на представителството по подходящ начин. RBI се съгласи.“
Сучаят идва в същото време, когато индийското правителство смята да направи криптовалутите незаконни за всички индиици. През юли, правителственият комитет препоръча на Делхи да предприеме действия за забрана на всички монети, с изключение на официална дигитална версия на рупията.
Впоследствие експерт изчисли, че страната ще загуби пазар на стойност около $13 милиарда, ако узакони забраната.
Нигерия прави решителна крачка към приемането на стабилни монети, тъй като Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) на страната очерта готовността си да подкрепи иновациите в областта на дигиталните валути – при ясни регулаторни условия.
Най-високопоставеният финансов надзор в Южна Корея е издал неофициални насоки, с които призовава местните мениджъри на активи да намалят инвестициите си в акции, свързани с криптовалути, според доклад на Korean Herald.
С изненадващ ход във вторник Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) първоначално одобри предложението на Bitwise да преобразува своя индексен фонд за криптовалути в пълноправен борсово търгуван фонд (ETF) – само за да спре решението само няколко часа по-късно.
Сенаторите Тим Скот, Синтия Лумис, Бил Хагърти и Бърни Морено (R-OH) публикуваха проект за обсъждане на нов законопроект за структурата на пазара на дигитални активи, оформен като сенатски аналог на закона CLARITY.