Индексът за страх и алчност сигнализира “екстремен страх” от 12-ти март.
Мярката използва множество източници, включително социални медии, за да агрегира оценка.
Исторически, по-ниските стойности се свързват с повишена волатилност и ‘страх’, като по-високите стойности се свързват с ‘алчност’.
Според индекса:
Поведението на крипто пазарът е много емоционално. Хората стават алчни, когато пазарът върви нагоре и това води до FOMO (страх да не изпуснеш). Също така, хората често продават монетите си в резултат на ирационална реакция към червени цифри на пазара.
Крипто пазарите са в ‘екстремен страх’ от 8-ми март, когато ескалира икономическата турбуленция, предизвикана от коронавируса. След <a href="https://cryptodnes.bg/cenata-na-bitcoin-se-sriva-altcoinite-otchitat-dvucif ren i-zagubi“ target=“_blank“>срива на 12-ти март, когато Биткойн спадна под $ 4,000, индексът стигна най-ниската си стойност от август миналата година.
Важно е да се подчертае, че когато индексът достигне крайни стойности, това може да индикира предстоящ обрат.
Анализирайки последните актуализации, споделени от Wu Blockchain, през изминалата седмица се наблюдаваше ключова промяна в крипто пазара. Биткойн се покачи до нов исторически връх от $123,226, с което общата пазарна капитализация на криптовалутите надхвърли $4 трилиона – етап, отразяващ подновеното доверие на инвеститорите и ускоряването на институционалните потоци.
Според главния изпълнителен директор Рик Уърстър по време на последния разговор за приходите на компанията Charles Schwab се подготвя да въведе търговия с Биткойн и Етериум.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.
Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.