Международният валутен фонд (IMF) предлага още едно интересно мнение за бъдещето на криптовалутите.
Още през април изпълнителният директор на IMF Кристин Лагард заяви, че криптото има потенциал да предизвика „мащабна промяна“ от издадените от правителството фиатни валути.
Мюлейзен казва, че нововъзникващата цифрова икономика има „силата непрекъснато да се трансформира, прогресивно разклонявайки се и повишавайки производителността във всички сектори и индустрии. Такива трансформации са редки. Само три предишни технологии спечелиха това отличие: парната машина, генераторът на електроенергия и печатарската преса.“
Въпреки, че може да отнеме известно време, за да се утвърди, парчето отбелязва, че цифровата революция е в ход.
В Обединеното кралство транзакциите в интернет вече представляват почти една пета от продажбите на дребно, с изключение на бензина, от едва една двадесета през 2008 г. И сайтовете за електронна търговия прилагат своите умения за данни, за да финансират. Китайският гигант за електронна търговия Alibaba вече притежава банка и използва знания за своите клиенти, за да предоставя дребни кредити на китайски потребители. Amazon.com, американският сайт за електронна търговия, се движи в същата посока.
Въпреки това, статията не е напълно розова в отношение на крипто. Той отбелязва, че Биткойн и криптовалутите са анонимни, което не е съвсем така, и цитира тяхното въздействие върху прането на пари и престъпността, което показва, че изследванията не са толкова драматични, както мнозина казват.
Независимо от всяка възприемана или действителна опасност, предизвикана от криптовалутите, Мюлейзен отбелязва, че „основната технология зад тези валути вероятно ще революционизира финансирането, като направи сделките по-бързи и по-сигурни, а по-добрата информация за потенциалните клиенти може да подобри ценообразуването на заемите чрез по-добра оценка на вероятността за възстановяване. Регулаторните рамки трябва да гарантират финансовата неприкосновеност и да защитават потребителите, като същевременно поддържат ефективността и иновациите. „
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.