Артър Хейс, основател на крипто борсата BitMEX, представи потенциален катализатор за възходяща тенденция на пазара на дигитални активи, като същевременно наблегна на разминаването между Китай и САЩ по отношение на позицията им за криптовалутите.
В неотдавнашна публикация в блога си Хейс предположи, че ако Китай разреши на своите граждани да инвестират в криптовалути, това би могло да окаже дълбоко въздействие върху крипто пазара.
Тази промяна в участието на китайските инвеститори би съвпаднала с рестриктивната среда за дигиталните активи в САЩ, което потенциално би предизвикало пазарно рали.
Хейс обясни още, че с отслабването на китайската икономика паричната ѝ политика вероятно ще се облекчи, което ще увеличи ресурсите на крипто пазара.
Той заяви, че намаленият ръст на китайската икономика ще доведе до увеличаване на кредитната емисия, което ще доведе до отслабване на валутата и ще позволи на капитала да се насочи към подходящи инвестиционни пътища, включително към пазарите на крипто капитали.
Според Хейс умишленото намаляване на притежаваните от Китай западни активи в крайна сметка ще облагодетелства Биткойн инвеститорите.
Китай намалява зависимостта си от западните фиатни активи, като девалвира валутата си и разрешава на лоялните си граждани да купуват Биткойн деривати.
Вследствие на това Съединените щати ще бъдат принудени да работят по-усилено за предотвратяване на изтичането на капитали, като се има предвид намаленият интерес на Китай към придобиването на американски държавни ценни книжа или притежаването на активи в щатски долари.
Хейс разглежда тази развиваща се динамика между Китай и Съединените щати като положително укрепваща връзка, която може да донесе значителни печалби за отдадените поддръжници на Биткойн, съответствайки на философията на Сатоши Накамото, анонимния създател на Биткойн.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.
Брайън Армстронг, главен изпълнителен директор на Coinbase, отбеляза значително ускорение в приема на криптовалутите от институционалните инвеститори, което се дължи до голяма степен на нарастващата популярност на спот борсово търгуваните фондове и увеличената употреба на Coinbase Prime сред големите корпорации.