Илон Мъск поднови съдебната си битка с OpenAI и нейния главен изпълнителен директор Сам Алтман, като на 5 август подаде нов иск в Калифорния. Това се случи след по-ранното решение на Мъск да прекрати подобно дело през юни.
Мъск, който е съосновател на OpenAI заедно с Алтман през 2015 г., първоначално съди организацията през февруари, обвинявайки я, че е изоставила своите корени в нестопанската сфера. Той временно оттегли иска си, след като OpenAI публикува блог публикация, която включва някои от неговите лични съобщения.
В последното си съдебно дело милиардерът обвинява Алтман, че го е манипулирал да подкрепи OpenAI под претекст, че е организация с нестопанска цел. Мъск твърди, че е инвестирал много време, пари и усилия за набиране на персонал, само за да може по-късно Алтман да насочи организацията към печалба.
В блог публикация на OpenAI от март са включени имейли, които предполагат, че Мъск е бил наясно с тази промяна и дори я е подкрепял. В него се посочва, че и двете страни са осъзнали необходимостта от модел с цел печалба, за да се осигурят ресурсите, необходими за разработването на усъвършенстван изкуствен интелект.
Въпреки това впоследствие Мъск се превърна в критик на OpenAI, осъждайки я като „компания със затворен код, с максимална печалба, ефективно контролирана от Microsoft“ в публикация от 2023 г. в платформата си за социални медии X (Twitter).
Междувременно се твърди, че X е обект на разследване от страна на ирландските регулаторни органи поради твърдения, че потребителски данни може да са били използвани за обучение на AI чатбота на – Grok.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.