Неотдавнашното посещение на Илон Мъск в Тенеси на 21 юли, съчетано с актуализация на профилната му снимка в X (Twitter) с лазерни очи, разпали слухове в Биткойн общността.
Мнозина предполагат, че Мъск може да присъства на BTC конференцията в Нашвил на 27 юли.
Матю Сигел, ръководител на отдела за изследване на дигитални активи на VanEck, намекна за важно съобщение, което допълнително подхрани спекулациите за присъствието на Мъск. Дейвид Бейли, главен изпълнителен директор на Bitcoin Magazine, добави към вълнението, като сподели новата профилна снимка на Мъск и предложи на общността да се подготви за голямо събитие.
Преди това Бейли намекна за голямо разкритие, което може да „счупи интернет“, което привлече вниманието на журналистката от Fox Елеонор Терет. Тя предположи, че Мъск може да е фигурата, способна да предизвика такова вълнение наред с Тръмп, макар че уточни, че това е само предположение.
Мъск спомена, че проектът му „Grok“ се обучава в Мемфис, което подсказва, че основната причина за присъствието му в Тенеси може да не е свързана с конференцията. Въпреки това, близостта и времето предполагат, че той може да присъства и на Биткойн конференцията. Използването от него на изображението на лазерните очи – бичи символ в BTC общността, засилва вълнението.
Тази конференция вече генерира сериозен интерес в крипто света. Потенциалното участие на Мъск, особено заедно с Тръмп, засили очакванията. Съществуват и спекулации, че Тръмп може да обяви Биткойн за стратегически резерв, което ще добави още едно ниво на интрига към събитието.
Strategy, по-рано MicroStrategy, разшири портфейла си от Биткойн с придобиването на допълнителни 15,355 BTC за около $1.42 милиарда при средна цена от $92,737 за Биткойн.
Докато Международният валутен фонд (МВФ) публично твърди, че Салвадор е спрял да натрупва Биткойн като част от споразумението си за заем, доказателствата от блокчейна рисуват съвсем друга картина.
Висши мениджъри в две от най-големите банки в Америка продължават да изтеглят голяма част от личните си акции.
През 2025 г. американският долар се сблъска с големи трудности, като от началото на годината досега се понижи с близо 9.5%, а индексът DXY спадна до 98.06.