Главният изпълнителен директор на Tesla Илон Мъск отново отправи критиката си към съоснователя на Dogecoin Джаксън Палмър, твърдейки, че австралийският софтуерен разработчик никога не е написал нито един ред код на Dogecoin.
And Palmer always forgets to mention that he never wrote a single line of Dogecoin code …
— Elon Musk (@elonmusk) May 31, 2022
В отговор Палмър сподели страница на Github с приноса си във вече изтрит туит.
Другият съосновател Били Маркъс, един от най-големите почитатели на Мъск, се опита да разсее напрежението, като сподели в Twitter, че нито той, нито Палмър са допринесли много за проекта, който първоначално е бил предназначен да бъде нищо повече от шега.
Мъск похвали „чувството за хумор“ и „непочтителността“ на Маркъс, като добави, че тези две качества са голяма част от това, защо Dogecoin е популярен. Палмър, който се разочарова от общността на криптовалутите през 2015 г., нарече мултимилиардера „самовлюбен измамник“ в пика на манията на Dogecoin, подхранена от Мъск миналата година. Той също така стана център на вниманието, след като сподели, че крипто се контролира от „мощен картел“. Австралиецът стана по-активен в крипто пространството, като пусна нов анти-крипто подкаст, наречен Griftonomics.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ето защо е малко вероятно Биткойн да падне под $20,000
Палмър казва, че шефът на Tesla не е добър в програмирането – изявление, което очевидно сериозно е подразнило Мъск.
Вчера Мъск нападна Палмър, твърдейки, че децата му са успели да пишат по-добър код „когато са били на 12″.
Като се има предвид, че неотдавнашните коментари на Палмър против Мъск привлякоха сериозно внимание от пресата, възможно е той да се опитва да разграничи връзката между Dogecoin и противоречивия милиардер.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.