Главният изпълнителен директор на Tesla Илон Мъск отново отправи критиката си към съоснователя на Dogecoin Джаксън Палмър, твърдейки, че австралийският софтуерен разработчик никога не е написал нито един ред код на Dogecoin.
And Palmer always forgets to mention that he never wrote a single line of Dogecoin code …
— Elon Musk (@elonmusk) May 31, 2022
В отговор Палмър сподели страница на Github с приноса си във вече изтрит туит.
Другият съосновател Били Маркъс, един от най-големите почитатели на Мъск, се опита да разсее напрежението, като сподели в Twitter, че нито той, нито Палмър са допринесли много за проекта, който първоначално е бил предназначен да бъде нищо повече от шега.
Мъск похвали „чувството за хумор“ и „непочтителността“ на Маркъс, като добави, че тези две качества са голяма част от това, защо Dogecoin е популярен. Палмър, който се разочарова от общността на криптовалутите през 2015 г., нарече мултимилиардера „самовлюбен измамник“ в пика на манията на Dogecoin, подхранена от Мъск миналата година. Той също така стана център на вниманието, след като сподели, че крипто се контролира от „мощен картел“. Австралиецът стана по-активен в крипто пространството, като пусна нов анти-крипто подкаст, наречен Griftonomics.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ето защо е малко вероятно Биткойн да падне под $20,000
Палмър казва, че шефът на Tesla не е добър в програмирането – изявление, което очевидно сериозно е подразнило Мъск.
Вчера Мъск нападна Палмър, твърдейки, че децата му са успели да пишат по-добър код „когато са били на 12″.
Като се има предвид, че неотдавнашните коментари на Палмър против Мъск привлякоха сериозно внимание от пресата, възможно е той да се опитва да разграничи връзката между Dogecoin и противоречивия милиардер.
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.
Основателят на Telegram Павел Дуров разкри, че е отхвърлил натиска от страна на западноевропейско правителство да цензурира политическото съдържание в приложението за съобщения в навечерието на президентските избори в Румъния.
Докато световното търсене на американски дълг нараства, Китай се движи в обратна посока.
Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.