Главният изпълнителен директор на Tesla и SpaceX наскоро сподели, че не използва блокчейна на Етериум за построяването на каквото и да било.
Коментарите на Мъск дойдоха в отговор на твърдението на Уилям Шатнър, че Мъск се е срещнал с Виталик Бутерин, за да решат какво да строят на Етериум.
Канадският актьор е фен на криптовалутите от известно време. На Илон Мъск му отне около година, за да отговори на тези коментари.
В една публикация, Мъск разкри, че не строи нищо на Етериум блокчейна, споменавайки, че нито е ‘за’, нито ‘против’.
Шатнър отговори, казвайки “аз все още те обичам, дори и да не намираш блокчейн технологията за възхитителна.”
По-рано тази година, Мъск спомена, че крипто може да замести физическите пари.
Въпреки някои от по-неясните му публикации, които може би го характеризират като фен на Биткойн и крипто, той е споменавал, че е ‘ни тук, ни там по отношение на Биткойн’. Мъск спомена, че притежава само 0.25 BTC.
Въпреки последните признаци на икономическа сила, милиардерът инвеститор Стив Коен остава предпазлив относно перспективите за САЩ, предупреждавайки, че растежът може да се забави повече, отколкото пазарите са склонни да признаят.
Вълна от икономически тревожни сигнали разклаща доверието във финансовото състояние на Япония.
Според информация, правителството на САЩ се готви да облекчи изискванията за капиталови резерви за големите банки, което може да промени начина, по който финансовите институции управляват риска, и да поднови дебата за регулаторните предпазни мерки.
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.