В свят, в който изпълнителните директори и финансовите директори вече нямат значение, се запознайте с новия "технокрал' и "майстора на монетите" на Тесла.
Любовната афера на Илон Мъск с крипто пространството не показва признаци на прекратяване, след като подаване на декларация до Комисията за ценни книжа и борси на САЩ обяви приемането на нови официални титли за него и неговия колега – финансовия изпълнителен директор на Tesla.
От понеделник Илон Мъск ще носи официалното звание „технокрал на Тесла„, докато главният финансов директор на фирмата, Зак Къркхорн, официално ще бъде известен като „майстор на монетата„. Формулярът 8-K, подаден в SEC, гласи:
В сила от 15-ти март 2021 г. титлите на Илон Мъск и Зак Къркхорн са променени съответно на Технокрал на Тесла и Господар на монетите.
В декларацията се посочва също, че Мъск и Къркхорн ще запазят сегашните си съответни позиции като главен изпълнителен директор и финансов директор.
Не е ясно защо Мъск и Къркхорн са приели тези нови комични титли.
В началото на февруари спот цената на Биткойн (BTC) се увеличи с 3,000 долара за броени минути, когато се появиха новини относно придобиването на BTC на стойност 1,5 млрд. долара от Тесла, изпращайки цената на монетата до нов рекорд за всички времена.
След рязък спад в стойността на BTC – и цената на акциите на Тесла – титлата „най-богатият човек в света“ за кратко беше загубена от Илон Мъск. Нито Биткойн, нито Тесла обаче прекараха прекалено дълго в спад, тъй като възраждащата се цена на монетите скоро осигури сериозни печалби на Мъск и компанията. В събота Биткойн отново скочи до нов рекорд за всички времена, когато цената на монетата за първи път в историята наближи диапазона от $60,000.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.