Докато Вашингтон продължава с новите данъчни облекчения и военни разходи, все повече икономисти алармират за нарастващия дълг на САЩ.
Един от тях е Дейвид Розенберг, който предупреди, че съотношението на дълга към БВП на страната вече надхвърля нивата от времето на войната, което поражда сериозни опасения за дългосрочната стабилност.
В отговор на това Розенберг призова инвеститорите да преминат към дефанзивна стратегия. Според него трябва да се мисли за злато, краткосрочни държавни облигации и дори азиатски валути като по-безопасни активи в ситуация, която той описва като „наближаваща буря“. Изненадващо, той включи и криптовалутите като спекулативен хедж, въпреки че обикновено избягва по-рисковите залози.
Неотдавнашният закон, одобрен от Камарата на представителите, наречен „Big Beautiful Bill“, предлага незабавни данъчни облекчения и увеличаване на разходите за отбрана, но за сметка на задълбочаване на дефицита. Розенберг счита, че това ще натовари още повече пазара, особено при положение че Федералният резерв не се намесва и позволява доходността да се повиши, вместо да абсорбира излишния дълг, както е правел при предишни кризи.
„Пасивната позиция на Федералния резерв означава по-високи разходи по заемите в бъдеще, което може да срине както цените на облигациите, така и оценкаа на акциите“, заяви той.
Колегата му икономист Питър Шиф се присъедини към тези опасения, наричайки фискалния пакет един от най-безразсъдните в съвременната история. Той отбеляза, че прогнозираните дефицити, дори преди приемането на закона, вече се приближават до нивата от времето на пандемията, предупреждавайки, че сега те могат да станат още по-високи.
С натиска на политиците и отстъплението на централните банкери, посланието на експертите е ясно: Подгответе се за турбуленция и потърсете убежище в активи, които се задържат, когато всичко останало се срине.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.