Доставчикът на възобновяема енергия WPO се сдоби с регулаторно одобрение от френския регулатор на финансовите пазари да набере средства чрез публично предлагане на монети или ICO.
‘Autorite des Marches Financiers’ (AMF) даде одобрението си чрез своята схема за ‘ICO виза’ на 12-ти май. Очаква се кампанията да продължи от 8-ми септември до 12-ти ноември.
ICO визите бяха стартирани като част от инициативата за създаване на смислена законова рамка за криптовалутите през 2019 г. Те имат за цел да минимизират риска за инвеститорите. Кандидатите трябва да покажат на AMF, че те са предоставили цялата релевантна информация за продажбата, както и включените рискове на участниците в продажбата.
WPO ще проведе продажба на неговия GreenToken (GTK) – Етериум ERC-20 токен – с очакванията, че ще набере 10 милиона евро. GTK ще се търгува на $ 1.06 първоначално.
GTK ще може да се използва за придобиването и оценката на услуги на WPO и GreenToken мрежата, която е ‘професионална общност активно ангажирана с оперирането и оптимизацията на възобновяема енергия’ – казаха от фирмата.
На 1-ви декември 2020 г., токенът ще може да се търгува на френския крипто обмен SAVITAR, както и директно в GreenToken мрежата.
„Това одобрение от AMF е ключов момент за внасянето на яснота и доверие за инвеститорите. Ние сме много горди, че получаваме това одобрение и че публично предлагаме този иновативен инструмент, GreenToken, за да укрепим и оптимизираме продукцията на възобновяема енергия,“ заяви главният изпълнителен директор и основател на WPO – Бартелеми Руер.
Нигерия прави решителна крачка към приемането на стабилни монети, тъй като Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) на страната очерта готовността си да подкрепи иновациите в областта на дигиталните валути – при ясни регулаторни условия.
Най-високопоставеният финансов надзор в Южна Корея е издал неофициални насоки, с които призовава местните мениджъри на активи да намалят инвестициите си в акции, свързани с криптовалути, според доклад на Korean Herald.
С изненадващ ход във вторник Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) първоначално одобри предложението на Bitwise да преобразува своя индексен фонд за криптовалути в пълноправен борсово търгуван фонд (ETF) – само за да спре решението само няколко часа по-късно.
Сенаторите Тим Скот, Синтия Лумис, Бил Хагърти и Бърни Морено (R-OH) публикуваха проект за обсъждане на нов законопроект за структурата на пазара на дигитални активи, оформен като сенатски аналог на закона CLARITY.