На 25-ти октомври е публикувано ново проучване според, което ако един ICO проект успее да събере "големи" суми по време на своята токен продажба, това означава, че възвръщаемостта на инвеститорите "никога не е висока".
Резултатите от проучване на криптовалутния инвестиционен фонд Primitive потвърждават, че инвеститорите, които избират да изпращат пари на ICO, трябва всъщност да търсят онези, които планират да съберат по-малки,а не по-големи суми.
„Ние проучихме основните ICO и открихме, че големите скоци в цената, никога не означават висока възвращаемост“, добави Съоснователя на Primitive Доуви Ван, който коментира, че Twitter качва данните.
https://twitter.com/DoveyWan/status/1055658992133824512
Докато Ван първоначално не разкрива кои ICO проекти са съставлявали данните, резултатите продължават скорошната негативна публичност за сектора, който през тази година е видял загуби, които често се явяват в новините.
Някои от най-големите ICO от 2017 г. оттогава насам, губят най-много пари в сравнение с началния си капитал.
Списъкът на „най-големите десет губещи“ в индустрията постави Sirin Labs на номер едно, а пазарния таван на проекта спадна от $158 милиона след ICO, до само 17 млн. долара – загуба от 89%.
Paragon, Bancor и Kin също се сблъскаха с катастрофа, като паднаха съответно 96, 52 и 53% от пазарната си капитализация.
Изпълнителният директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън предупреди, че вероятността от рецесия в САЩ все още е голяма, посочвайки като основни заплахи за икономическия растеж геополитическата нестабилност и нерешените вътрешни проблеми.
Хайпът около блокчейн гейминга значително е затихнал, но експерти от бранша предполагат, че това затишие може да е знак за нещо положително: Узряване.
Според Мат Хуган, главен инвестиционен директор на Bitwise, неотдавнашното поскъпване на Биткойн може да е само началото, като той вижда възможност водещата криптовалута да удвои стойността си до края на годината.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.