По време на интервю за CNBC, Джаксън беше запитан за криптовалути и ICO. Неговото мнение наподобява това на Джей Клейтън, изказано по-рано тази година.
Той твърди, че досега не е виждал ICO, което да не е ценна книга. Продължи, казвайки че крипто пространството „е изпълнено с тревожни развития, които виждаме в SEC особено при ICO“, добавяйки:
„Инвеститорите трудно откриват разлика между инвестициите и измамите“.
Пазарът на ICO в момента, според Джаксън, е отличен пример за нерегулиран пазар на ценни книжа:
„Ако искате да видите как пазарите биха изглеждали без регулиране на ценните книжа, как би изглеждал, ако SEC не върши работата си? Отговорът е – като пазарът на ICO.“
Джаксън обаче не смята, че това означава повече забрани или регулиране, а по-скоро фокус „върху защитата на инвеститорите“ . Той предложи в бъдеще да разгледа „начините, по които тези инвестиции да работят в съответствие с нашия закон за ценните книжа“.
По време на изслушването за криптовалута на CFTC през февруари тази година се стигна до заключението, че технологиите за дигитален леджър книга (DLT) като блокчейн се нуждаят от най-малко регулиране. ICO-тата се нуждаят най-много, а криптовалутите попадат някъде между тях.
Комисията по ценните книжа и борсите на САЩ се готви за поредно задълбочено проучване на крипто регулирането, като четвъртата кръгла маса е насрочена за 12 май.
Coinbase постави ново начало в крипто пространството в САЩ, като стартира непрекъсната търговия с фючърси върху Биткойн и Етериум, превръщайки се в първата регулирана платформа в страната, която работи денонощно.
Фондацията Етериум започна 2025 г. с мащабна финансова инициатива, като през първото тримесечие отпусна $32.6 милиона под формата на безвъзмездни средства за подкрепа на проекти, които укрепват инфраструктурата, използваемостта и ангажираността на общността на блокчейна.
Основната фондова борса в Бразилия, B3, прави смела крачка към дигиталните активи с предстоящото пускане на фючърсни договори върху Етериум и Solana.