IBM разглежда разработването на криптовалута, която е обвързана с щатския долар, базирана на платформа, разработена от Stellar.
Американската мултинационална технологична компания обърна своето внимание към крипто света. Заедно с финтех стартъпа Stronghold, IBM се надява да използва стейбълкойн.
Stronghold USD, се радва на подкрепата на Федералната корпорация за гарантиране на депозитите (FDIC), според технологичната компания. Според доклад от CNBC, IBM ще види как може да използва въпросният стейбълкойн, за да помогне на банките да обработват плащанията si по-бързо и по-евтино.
С помощта на такъв тип монета, обаче, компанията се надява да намали нестабилността, която често е свързана с криптовалутите. Tether е добре познат stablecoin, поддържан от щатския долар. Tой бе обект на много критики през последните месеци. Това се дължи на факта, че се смяташе, че е използван за манипулация на цената на Bitcoin, особено по време на повишението на цените през 2017 г.
Освен това имаше спекулации, че Tether няма достатъчно резерви от щатски долари, за да подкрепи монетите в обръщение. Все пак доклад от юни потвърждава, че има достатъчно.
Според IBM, „стабилнaтa монета“ на Stronghold ще разчита на платформата, разработена от Stellar. Той ще използва прототипния протокол на Stellar за издаване и транзакция на Stronghold USD.
Преди да се фокусира върху използването на стейбълкойн, технологичната компания разглеждаше блокчейн.
През март бе съобщено, че IBM работи върху 400 блокчейн проекта с 63 клиенти. Те включват Walmart, Visa, Nestle и HSBC.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Binance пусна нови опции за кредитиране за нова серия алткойни, като добави Hyperlane, SIGN, Initia, KERNEL и WalletConnect към своята VIP Loan платформа.
Федералният съд в Тексас блокира Министерството на финансите на САЩ да наложи отново санкции срещу Tornado Cash, с което сложи край на дългогодишна правна сага.
Amazon предизвика кратка политическа полемика, след като обмисли идеята да покаже на купувачите как митата се отразяват на цените на продуктите – ход, който бързо предизвика остра реакция от страна на екипа на президента Тръмп.
Американската икономика се сблъска с трудности в началото на 2025 г., отбелязвайки спад от 0.3% на годишна база в БВП, което е в рязък контраст с растежа в края на 2024 г.