IBM разглежда разработването на криптовалута, която е обвързана с щатския долар, базирана на платформа, разработена от Stellar.
Американската мултинационална технологична компания обърна своето внимание към крипто света. Заедно с финтех стартъпа Stronghold, IBM се надява да използва стейбълкойн.
Stronghold USD, се радва на подкрепата на Федералната корпорация за гарантиране на депозитите (FDIC), според технологичната компания. Според доклад от CNBC, IBM ще види как може да използва въпросният стейбълкойн, за да помогне на банките да обработват плащанията si по-бързо и по-евтино.
С помощта на такъв тип монета, обаче, компанията се надява да намали нестабилността, която често е свързана с криптовалутите. Tether е добре познат stablecoin, поддържан от щатския долар. Tой бе обект на много критики през последните месеци. Това се дължи на факта, че се смяташе, че е използван за манипулация на цената на Bitcoin, особено по време на повишението на цените през 2017 г.
Освен това имаше спекулации, че Tether няма достатъчно резерви от щатски долари, за да подкрепи монетите в обръщение. Все пак доклад от юни потвърждава, че има достатъчно.
Според IBM, „стабилнaтa монета“ на Stronghold ще разчита на платформата, разработена от Stellar. Той ще използва прототипния протокол на Stellar за издаване и транзакция на Stronghold USD.
Преди да се фокусира върху използването на стейбълкойн, технологичната компания разглеждаше блокчейн.
През март бе съобщено, че IBM работи върху 400 блокчейн проекта с 63 клиенти. Те включват Walmart, Visa, Nestle и HSBC.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.