Китайската полиция разкри крипто миньор, който се е опитвал да измами държавата със сметките за ток. Органът конфискува повече от 200 компютъра, които са били използвани за добив Биткойн и Етериум.
Xinhua News съобщиха, че човекът е откраднал 150 000 kW часа електроенергия само за един месец.
Заподозрян с фамилно име Ма се съобщава, че бил хванат от полицията в Китай, след като се опитал да измами електроенергийната компания. Той казал на полицията, че е купил компютрите си през април, но е бил шокиран, когато научил, че дневният му разход е преминал над 6000 юана (924 долара).
Полицията откри измамата, след като електромерът на миньора дал късо съединение. Властите заявиха, че това е било извършено умишлено, което вероятно е опит да се избегне сметката за ток.
Китай беше центърът за добив на дигитални валути, преди Пекин да започна да се опитва да се отърве от тези дейности. Някои крипто миньори напуснаха страната, но все още не е ясно колко миньори остават в страната.
Bitmain, която е най-голямата компания за производство на минно оборудване в света, е резервирала приходи в размер на над 2,5 милиарда долара през 2017 г. Компанията очаква първоначално публично предлагане (IPO) и вероятно ще включва изкуствен интелект в своя бизнес модел, за да разшири обхвата си в нововъзникващите технологии.
Това също така ще помогне на крипто добивната промишленост да получи повече легитимност и прозрачност, като същевременно ще отвори света за нови възможности. Неговият конкурент, Canaan Inc., друг производител на крипто добивно оборудване, вече е потърсил листване на IPO на борсата в Хонг Конг. Източници, близки до въпроса, предполагаха, че общата оценка на офертата може да достигне 1 милиард долара.
Подобен случай беше отбелязан в Тиендзин, когато бяха конфискувани 600 компютъра за копаене на крипто. Инвеститорите също така наблюдават отблизо акциите на Advanced Micro Devices, Inc., тъй като съдбата им зависи от бъдещето на добива.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.