На 26-ти септември Huobi, третата по големина в света платформа за обмен на криптовалути, пусна бета версия на "Huobi Chat", новата си социална медийна платформа.
Платформата предлага няколко функции, които могат да помогнат да привлекат потребителите. Те включват chain-split групи за разделяне, които могат да помогнат за създаването на подгрупи, както и HCT или Huobi Chat Token, стимул за потребителите да популяризират платформата и да привлекат повече потребители, за да се насърчи чувството за общност.
За да се конкурира със съществуващите социални медийни платформи, тя включва и много други стандартни функции. По-конкретно, платформата ще поддържа в крайна сметка бартер, плащания, пазарна информация, новини, развлекателни услуги и др. Имаше и други крипто проекти, включващи социални медии, като Kin Token, които се опитват да използват милионите потребители на Kik, за да изградят стойност за своя проект.
Изглежда, че Huobi използва различен подход – когато се опитва да увеличи доверието си в крипто общността, да изгради легитимна платформа за социални медии. Тя конкретно се позовава на идеята за „социализиране на минното дело“ в съобщението, което предполага, че смята, че потребителите ще бъдат стимулирани да използват платформата благодарение на Huobi Chat Token.
Компанията също така се надява сигурността и стимулирането на платформата да доведе до нейния успех. Като се има предвид фактът, че борсата постоянно търгува стотици милиони долари на ден – изглежда, компанията се надява, че крипто общността разглежда това като възможност за мрежова комуникация и сигурност.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.