Китайският телекомуникационен гигант Huawei обмисля разширяване на дейността си до пазарите на Латинска Америка.
„Всичко ще зависи от резултата от нашия пазарен анализ и ако има пазарно търсене на блокчейн, ще направим нашите услуги достъпни в тази област. Днес сме фокусирани върху съхранението, 5G и телекомуникациите. „
Компанията твърди, че има няколко договора с бразилското правителство за решения за съхранение и да води преговори за 5G инфраструктурни сделки. През април миналата година, Huawei стартира също и предлагането на блокчейн чрез своята облачна платформа.
На въпроса за търговската война между САЩ и Китай, и възможните последици за компанията, изпълнителната власт заяви, че проблема със сигурност ще бъде решен и единствената дилема остава достъпът до софтуерното лицензиране на Android. Въпреки това той обеща, че клиентите няма да бъдат засегнати от мерките на САЩ.
Изпълнителният директор също така заяви, че не знае за по-нататъшна крипто-валута по отношение на развитието на компанията, но смята, че няма развитие, което да докладва в момента.
Блокчейн консорциумът R3 разкри, че разработва блокчейн платформа в Бразилия съвместно с банки Bradesco, Itau и B3.
Вчера се разбра, че CIP, фасилитатор на бразилската банкова и финансова инфраструктура, официално стартира своята платформа за блокчейн идентификация чрез партньорство с IBM, използвайки Hyperledger Fabric.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.