Тайванската фирма обяви във вторник за "HTC Exodus", който е описан като "първият в света блокчейн телефон".
Телефонът, работещ с Android, ще бъде специално пригоден да предоставя поддръжка за децентрализирани приложения (DApps) като CryptoKitties и ще разполага със сигурен хардуерен анклав, за да осигури на потребителите достъп до универсален портфейл за криптовалути. Телефонът ще бъде съвместим с множество протоколи и също така ще поддържа оперативната съвместимост.
Устройството ще бъде разработено под ръководството на Фил Чен, който помогна за създаването на Vive на виртуалната реалност на HTC. Чен, който сега притежава титлата „главен децентрализиран офицер“, ще ръководи всички крипто и блокчейн инициативи на фирмата.
„Чрез Exodus, ние също сме развълнувани да подкрепяме основните протоколи като Биткойн, Lightning Networks, Етериум, Dfinity и др.“, пише Чен в блог, който придружава изявлението. „Бихме искали да подкрепим цялата блокчейн екосистема и през следващите няколко месеца ще обявим още много вълнуващи партньорства. Заедно, ние искаме да изработим най-добрия опит за блокчейн и опита с децентрализираните приложения на крайните потребители. „
Освен това Чен обясни, че се надява, че слоят мобилен хардуер на Exodus ще даде на крайния потребител възможността да „притежава собствените си данни“.
Той каза:
Искам да видя един свят, в който крайните потребители могат наистина да притежават своите данни (история на сърфиране, идентичност, активи, портфейли, имейли, съобщения и т.н.), без да е необходима централна власт. Има много работа пред нас, но смятам, че слоят на мобилния хардуер може да допринесе значително за нашия нов децентрализиран свят.
HTC все още не е издава цена за Exodus, но компанията е намекнала, че обмисля приемането на плащания с криптовалути, след като стане достъпна за покупка.
Sirin Labs, криптовалутен startup, планира да пусне на пазара блокчейн смартфон, наречен „Finney“ през октомври, като ще струва $ 1,000 на устройство.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.