OLB Group (OLB), базиран в Ню Йорк доставчик на услуги за електронна търговия, улеснява предприятията да приемат плащания с криптовалута.
Повече от 8,500 търговци на OLB вече могат да приемат BTC, ETH, USDC и DAI на мястото на продажба чрез платформата за управление на бизнеса OmniSoft на компанията. Клиентите, желаещи да плащат с криптовалута в магазина или чрез мобилните си телефони, могат просто да изберат да направят това с портфейлите си за криптовалута. Всички плащания се обработват чрез SecurePay, шлюз за плащания, който удостоверява транзакцията, конвертира криптовалутата в щатски долари и одобрява окончателната продажба.
Решението за интегриране на плащанията с криптовалута е отчасти предизвикано от нарастването на безконтактни и онлайн поръчки по време на Covid-19 пандемията. Тъй като платформата OmniSoft вече предоставя на търговците няколко опции за улесняване на плащанията, криптовалутите бяха следващата логична стъпка.
Рони Яков, главен изпълнителен директор на OLB Group, казва, че платежният шлюз и архитектурата на пунктовете за продажба са “позната територия за търговците”, което улеснява интегрирането на криптовалути по такива канали.
По темата за плащанията с криптовалута – обещаващ, но недостатъчно използван случай за индустрията – Яков вярва, че все още сме в най-ранните етапи на приемане.
“Много рано е в приемането на крипто-като-плащане, но виждаме нарастващ интерес от страна на търговците, които проучват тази опция за плащане като [начин да угодят] на клиентите си…”
Той също така вярва, че някои индустрии са по-склонни да приемат крипто плащания преди други:
Очакваме, че приемането ще се случи по-бързо при транзакции с по-високи обеми, като бижута, фактуриране в B2B и недвижими имоти, тъй като таксите за транзакции за обработка на криптовалута са по-ниски – често половината от типичните такси за кредитни карти.
Криптовалути като Биткойн се борят да се превърнат в жизнеспособна среда за обмен, предизвиквайки критики към тяхната полезност. Чарли Мънгър, милиардер инвеститор и заместник-председател на Berkshire Hathaway, наскоро разкритикува най-голямата криптовалута, че е “твърде нестабилна, за да служи като средство за обмен”.
Тъй като работата по разработване на мащабиране и странични вериги все още е в ход, остава да се види дали криптоактивите някога ще функционират ефективно като платежни системи. Междувременно активи като Биткойн и Етериум се оценяват съответно за възможностите им за съхранение на стойност и развитие.
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.