Комисарят на SEC Хестър Пиърс заяви, че подкрепя саморегулирането на пазарите на криптовалути, когато това е възможно.
Комисарят направи изказването си по време на публичен разговор заедно с бившия председател на Комисията за търговия с фючърси (CFTC) Гари Генслер на „MIT Bitcoin Expo 2019“ на 9-ти март.
Контекстът за коментарите на Пиърс беше предложение на Генслер, че би било желателно да се създаде по-стабилна и единна регулаторна рамка на национално равнище.
Според Генслер това би обхванало не само платформите за търговия, които предлагат токени за сигурност или сложни инвестиционни инструменти, но също и тези, които изброяват стоки като Биткойн. На това Пиърс отговори следното:
Едно наистина важно нещо, което трябва да запомните, е, че хората се регулират взаимно в своите взаимоотношения един с друг, и това е целта на идеята на Биткойн , че това ще бъде общност, която ще може да се регулира. С възникването на проблеми хората в тази общност мислят как да се справят с тези проблеми. Един от моделите ще бъде да има правителствен регулатор, но не мисля, че това е единственият модел.
Аргументите на Генслер в полза на разширяване на регулирането на национално ниво върху крипто-търговията се съсредоточиха върху подобряване на защитата на инвеститорите, координиране на предотвратяването на прането на пари и справяне с текущите несъответствия между регулаторните органи и правоприлагането в различните щати.
Въпреки това тя потвърди, че STO кампаниите ще трябва да отговарят на изискванията за регистрация на SEC. Тя също така подкрепи усилията на големите платформи за крипто търговия да се регистрират в агенцията или като борси, или като алтернативни места за търговия, за да могат да съставят списък със секюрити токени.
Нигерия прави решителна крачка към приемането на стабилни монети, тъй като Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) на страната очерта готовността си да подкрепи иновациите в областта на дигиталните валути – при ясни регулаторни условия.
Най-високопоставеният финансов надзор в Южна Корея е издал неофициални насоки, с които призовава местните мениджъри на активи да намалят инвестициите си в акции, свързани с криптовалути, според доклад на Korean Herald.
С изненадващ ход във вторник Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) първоначално одобри предложението на Bitwise да преобразува своя индексен фонд за криптовалути в пълноправен борсово търгуван фонд (ETF) – само за да спре решението само няколко часа по-късно.
Сенаторите Тим Скот, Синтия Лумис, Бил Хагърти и Бърни Морено (R-OH) публикуваха проект за обсъждане на нов законопроект за структурата на пазара на дигитални активи, оформен като сенатски аналог на закона CLARITY.