На 14 април Хестър Пиърс, комисар на Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC), изрази опасенията си във връзка с новите правила на регулатора за промяна на определението за "борса".
Пиърс разкритикува предложението и сегашното ръководство на SEC, че разширява регулаторния си обхват, за да се справи с несъществуващи проблеми, което може да доведе до застой и изчезване на новите технологии, вместо да се използва техният потенциал.
След като няколко компании, занимаващи се с криптовалути, изразиха загриженост относно измененията, SEC възобнови периода за обсъждане на измененията на 3b-16 от Закона за борсите, което се отнася до определението за „борса“.
Предложението би могло да подложи децентрализираните платформи на контрола на SEC, което според Пиърс би могло да наложи непрактични стандарти за децентрализираната дейност и участниците в нея.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Solana представи Saga: Смартфонът, предназначен за криптовалути
Освен това тя отбеляза, че регулаторът не е успял да дефинира „система за комуникационен протокол“ и предложението би могло да регулира децентрализираното финансиране от самото му съществуване.
Според Пиърс настоящото определение за борса не се прилага лесно към децентрализираните финанси, където пазарът е софтуер и участниците може да не се познават помежду си.
Тя обвини SEC, че е пренебрегнала обхвата, неяснотата, непрактичността и потенциалните смущения на предложението, като същевременно е засилила недостатъците, установени от коментиралите плана.
Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.
Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.
Спорният законопроект за стабилни монети се сблъсква с нарастваща опозиция във Вашингтон, като сенатор Елизабет Уорън води кампанията срещу това, което тя нарича „път към крипто корупция“.
От 2027 г. Европейският съюз ще въведе строги закони срещу прането на пари, които ефективно ще забранят анонимните крипто дейности.