На 31-ви януари Kraken Security Labs разкри, че хардуерните портфейли на Trezor и техните производни могат да бъдат хакнати.
Въпреки че процедурата е доста сложна, Kraken твърдят, че „изисква само 15 минути физически достъп до устройството.“
Атаката изисква физическа намеса върху портфейла на Trezor чрез извличане на чипа и поставяне на специално устройство или запояване на няколко критични съединителя.
След това чипът Trezor трябва да бъде свързан към това специално устройство, което да му изпраща сигнали в определени моменти. Те нарушават вградената защита, която предотвратява четенето на паметта на чипа от външни устройства.
Номерът позволява на нападателя да чете критични параметри на портфейла, включително част от частния ключ.
Въпреки сериозната защита, изследователите успяха да пробият системата само за две минути.
Уязвимостта е причинена от специфичния хардуер, използван от Trezor, което означава, че компанията не може лесно да я поправи. Ще трябва да преработи изцяло портфейла и да прибере от пазара всички съществуващи модели.
Междувременно Кraken призоваха потребителите на Trezor и KeepKey да не позволяват на никого физически да има достъп до портфейла.
В координиран отговор, публикуван от Trezor, екипът минимизира въздействието на уязвимостта. От компанията твърдят, че атаката ще покаже видими признаци на подправяне поради необходимостта от отваряне на устройството, като същевременно отбелязва, че атаката изисква изключително специализиран хардуер за изпълнение.
Накрая екипът предложи на потребителите да активират функцията за парола на портфейла, за да се защитят от подобни атаки. Паролата никога не се съхранява на устройството, тъй като се добавя към ‘сийда’, за да генерира частния ключ в движение. Kraken също отбелязаха, че това е жизнеспособна алтернатива, въпреки че изследователите го определят като „малко тромава за използване на практика“.
Функцията също добавя значителна отговорност към всеки потребител. Паролата трябва да бъде достатъчно сложна, за да не бъде лесно хакната, което напълно ще блокира потребителите от парите им.
През изминалата седмица крипто индустрията отбеляза голям напредък в DeFi, NFT, AI и платформите от втори слой.
Крипто борсата Bullish, подкрепена от инвеститора милиардер Питър Тийл, официално подаде заявление за първично публично предлагане (IPO), с което направи важна стъпка към навлизане на публичните пазари.
След като президентът Тръмп официално подписа закона GENIUS, регулаторният пейзаж за стабилните монети в САЩ навлезе в нова фаза, което предизвика сериозни реакции от страна на водещите играчи в индустрията.
Block Inc. (NYSE: XYZ), мощната финтех компания, която стои зад Cash App и Square, официално ще се присъедини към престижния индекс S&P 500 през следващата седмица.