През 2019 г. от Harvard Business Review прогнозираха, че Китай ще се изкачи на върха на списъка Fortune Global 500, отбелязвайки значително отклонение от американската доминация.
Тази прогноза се сбъдна през 2020 г., когато Китай изпревари САЩ със 124 компании в списъка. През следващата година обаче настъпи обрат и САЩ си върнаха лидерската позиция със 136 компании.
Въпреки този обрат, от Harvard Business Review твърдят, че устойчивото господство на Китай е малко вероятно поради няколко фактора:
За да се справят с тези предизвикателства, западните компании трябва да се съсредоточат върху специфични за сектора стратегии, да използват местния брандинг, да дават приоритет на иновациите и да се възползват от разнообразието на работната сила.
По същество, въпреки че големите китайски компании може да не са изправени пред непосредствен упадък, идеята Китай да се превърне в безспорен световен икономически лидер е съмнителна. Западните компании имат възможност да използват съществуващите икономически и социални фактори, за да запазят или разширят конкурентното си предимство пред китайските си колеги.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.