За да противодейства на агресивното поведение на някои заемодатели, които тормозят кредитополучателите, Google има намерение да ограничи достъпа на приложенията, предоставящи заеми до чувствителни потребителски данни като например контакти, снимки и видеоклипове.
Google възнамерява да ограничи достъпа на приложенията за заеми до данните на потребителите, като цели да предотврати евентуална експлоатацията на потребителите от страна на такива приложения.
От края на май приложенията за лични заеми в Google Play ще бъдат ограничени от достъп до спицъците с обаждания, точното местоположение, външната памет, снимките и видеоклиповете, и контактите.
Според информацията има случаи, в които колектори на дългове експлоатират кредитополучатели, използвайки техните контакти.
В актуализацията на политиката на Google се посочва, че приложенията, които предлагат финансови продукти и услуги, трябва да се съобразяват с местните разпоредби и да разкриват необходимата информация в съответствие с местното законодателство.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Бичи показатели и нов модел на ценообразуване
Play Store отстрани няколко приложения за кредити в Кения, а в Индия над 2000 приложения бяха премахнати след предупреждения от централните банки и правоприлагащите органи.
„Разработчиците, които се опитват да публикуват повече от едно DLA за всяка NBFC (небанкова финансова компания), рискуват да [загубят] своя акаунт на разработчик и всички други свързани с него акаунти“, заяви Google.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.