Google най-накрая демонстрира истинските си чувства за криптовалутите.
По време на рекламата, която популяризира новата услуга Google Call Screen, единият герой, Аби, отбелязва, че сметката на другия за електричество е „супер висока“. Този герой, Теди, обяснява, че копаенето на криптовалути изизква много енергия.
„Криптовалути? Тези пари не са истински „, казва Аби.
„Да, добре, имам новини за теб: парите не са истински“ – отвърна Теди.
„Ще живееш с тази лъжа?“, казва скептичната Аби, докато приключва рекламата.
Диалгоът е малко ироничен, като се има предвид, че съоснователят на компанията е проявил интерес към крипто добива. Преди няколко месеца Сергей Брин (сега президент на компанията-майка на Google Alphabet Inc.) призна, че ETH копаенето, което поне до момента разчита главно на графичните процесори, помага да се стимулира компютърният бум. По-късно разкри, че е започнал да добива ETH с 10-годишния си син. Възможно е рекламата да е лека подигравка, насочена към Брин.
Независимо от интереса на Брин към криптoвалута обаче, Google заедно с други големи компании, включително Facebook, забраниха реклами, свързани с крипто, по-рано тази година, предупреждавайки, че рисковите инвестиции в този и други финансови сектори могат да навредят на дребните инвеститори. Преди няколко седмици, обаче, компанията, която беше на приблизително 39% от всички разходи за цифрова реклама през 2017 г., обърна забраната за реклами на криптовалута.
Миналата седмица Google реагира на нарастващата заплаха от зловреден софтуер за извличане на крипто, като забранява определени разширения за Chrome, които включват минни скриптове. Докато някои от тези разширения имаха валидни цели – например да позволят на даден потребител да дари своите неактивни компютърни ресурси на монети за благотворителност – злонамерените разработчици също скриха минни скриптове в други разширения, които се предполагаха, че са предназначени за напълно различни функции.
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.