Google най-накрая демонстрира истинските си чувства за криптовалутите.
По време на рекламата, която популяризира новата услуга Google Call Screen, единият герой, Аби, отбелязва, че сметката на другия за електричество е „супер висока“. Този герой, Теди, обяснява, че копаенето на криптовалути изизква много енергия.
„Криптовалути? Тези пари не са истински „, казва Аби.
„Да, добре, имам новини за теб: парите не са истински“ – отвърна Теди.
„Ще живееш с тази лъжа?“, казва скептичната Аби, докато приключва рекламата.
Диалгоът е малко ироничен, като се има предвид, че съоснователят на компанията е проявил интерес към крипто добива. Преди няколко месеца Сергей Брин (сега президент на компанията-майка на Google Alphabet Inc.) призна, че ETH копаенето, което поне до момента разчита главно на графичните процесори, помага да се стимулира компютърният бум. По-късно разкри, че е започнал да добива ETH с 10-годишния си син. Възможно е рекламата да е лека подигравка, насочена към Брин.
Независимо от интереса на Брин към криптoвалута обаче, Google заедно с други големи компании, включително Facebook, забраниха реклами, свързани с крипто, по-рано тази година, предупреждавайки, че рисковите инвестиции в този и други финансови сектори могат да навредят на дребните инвеститори. Преди няколко седмици, обаче, компанията, която беше на приблизително 39% от всички разходи за цифрова реклама през 2017 г., обърна забраната за реклами на криптовалута.
Миналата седмица Google реагира на нарастващата заплаха от зловреден софтуер за извличане на крипто, като забранява определени разширения за Chrome, които включват минни скриптове. Докато някои от тези разширения имаха валидни цели – например да позволят на даден потребител да дари своите неактивни компютърни ресурси на монети за благотворителност – злонамерените разработчици също скриха минни скриптове в други разширения, които се предполагаха, че са предназначени за напълно различни функции.
Последните дни на юли могат да донесат критични събития, които да променят настроенията на инвеститорите и да повлияят на следващия етап от развитието на крипто пазара.
Тайлър Уинкълвос, съосновател на крипто борсата Gemini, обвини JPMorgan, че отмъщава на платформата, като замразява усилията ѝ да възстанови банковите услуги.
Известният автор и финансов преподавател Робърт Кийосаки предупреждава обикновените инвеститори, които разчитат твърде много на борсово търгуваните фондове (ETF).
Според главния оперативен директор на Bitwise Мат Хуган класическият четиригодишен цикъл на крипто пазара, дълъг период от време, задвижван от пониженията на цената на Биткойн и поведението на инвеститорите, губи значението си.