Вукасин Попович, 33-годишен крадец на криптовалути, е арестуван в Париж, съобщава Montreal Gazette.
Европеeцът вече ще трябва да се изправи срещу допълнителни обвинения за неспазване на условията си за гаранция, след като си е отрязал проследяващото устройство на глезена и избягал във Франция.
Според съобщението, направено от полицията в Монреал в понеделник, арестът на беглеца е извършен на 23-ти юни.
Попович беше обвинен в кражба на криптовалута на стойност около $3 милиона заедно с двамата му съучастници.
Те уредили среща за двама американски граждани в хотел в Монреал, за да извършат транзакцията на криптовалута с намерение да ги ограбят.
След като жертвите разбрали, че парите им са откраднати, те са докладвали Попович и неговите партньори на местните власти.
Те в крайна сметка бяха задържани от канадската полиция на 12-ти февруари, преди да се върнат у дома. Попович беше освободен под гаранция с проследяващото устройство.
Още през март Попович отрязва гривната на глезена си и избяга от страната, според множество съобщения на местните медии.
За първи път той стигна до САЩ, преди да планира да се установи в Румъния, но беглецът беше прихванат във Франция.
След неуспешния опит да избяга от правосъдието заподозреният ще бъде преместен в Италия – където ще бъде изправен срещу обвинения – като част от екстрадирането му в Канада.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.