Един от най-селективните университети в Китай, Fudan University, открива изследователски център за блокчейн, според съобщение, публикувано на 15-ти февруари.
Fudan University създаде Shanghai Blockchain Engineering Technology Research Center (SBETRC) в сътрудничество с Zhongan Online Property Insurance Co., Ltd. и Shanghai Zhongren Information Technology Co., Ltd.
Центърът ще извършва фундаментални изследвания на технологията блокчейн, ще демонстрира нейното приложение, както и ще осигури свързано обучение за таланти. Създаването на SBETRC ще продължи да насърчава развитието и растежа на блокчейн индустрията в Шанхай и предполагаемо улеснява развитието на икономиката на големия град.
Други китайски университети също интегрираха блокчейн в своите програми за стипендии. През януари, в сътрудничество с фирмата за блокчейн плащане, Ripple, Институтът за изследване на финтех в пекинския университет Tsinghua (THUIFR) обяви програмата за стипендии за научноизследователска дейност в областта на блокчейн (BRSP). Според съобщенията, програмата има за цел да обедини най-добрите студенти в Китай през 2019 г., за да проучи глобалните регулации на блокчейн и развитието на индустрията.
По-рано този месец, THUIFR се присъедини към глобалната университетска инициатива за изследване на блокчейн (UBRI), първоначално пусната през юни 2018 г., която подкрепя академичните изследвания, техническото развитие и иновациите в блокейн, криптовалутите и дигиталните плащания.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.