Начало » Други » Големите крипто компании се стремят да придобият банкови лицензи

Големите крипто компании се стремят да придобият банкови лицензи

22.04.2025 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Големите крипто компании се стремят да придобият банкови лицензи

Някои от най-големите имена в сферата на криптовалутите се опитват да си осигурят място във финансовата система на САЩ.

Според The Wall Street Journal компании като Circle и BitGo се готвят да кандидатстват за банкови лицензи или подобни регулаторни одобрения в опит да се доближат до сърцето на традиционните финанси.

Това бележи забележителна промяна в стратегията на индустрията за дигитални активи, която отдавна работи в периферията на регулираното банкиране. Но след срива на FTX в края на 2022 г., последван от затварянето на про-крипто банки като Silvergate и Signature, дистанцията между крипто и традиционните финанси се превърна в проблем. С малко останали банкови партньори и нарастващ регулаторен контрол, компаниите се борят да работят безпроблемно в САЩ.

Сега играчи като Circle – познат със своята стабилна монета USDC – и дигиталния попечител BitGo работят, за да променят този сценарий. Получавайки федерални лицензи, те се стремят да легитимират своите бизнес модели, да придобият по-голямо доверие от страна на регулаторите и институциите и да си възвърнат достъпа до основната финансова инфраструктура.

Ако бъдат успешни, тези лицензи биха могли да позволят на крипто компаниите да се свързват директно с платежните системи на Федералния резерв, да предлагат регулирани попечителски услуги и да интегрират по-плътно операциите със стабилни монети с фиатни банкови системи. Те също така биха им помогнали да изпълняват по-добре стандартите за съответствие, като например изискванията за борба с прането на пари (AML) и KYC процедурите.

Този ход отразява по-широка еволюция в индустрията, тъй като крипто компаниите започват да се съгласуват по-тясно с традиционните финансови системи. Въпреки че регулаторното одобрение може да бъде дълъг процес, тези заявления сигнализират за нов етап – когато спазването на изискванията не се разглежда като компромис, а като дългосрочна стратегия за оцеляване, растеж и легитимност.

Александър работи от три години в крипто индустрията, като през това време се утвърждава с активното си участие в следенето на пазарната динамика и технологичните иновации. Интересът му към криптовалутите и новите технологии не е просто професионален ангажимент, а дълбока лична страст. Той ежедневно следи новините в сектора, анализира тенденции и се вълнува от всяка нова стъпка в развитието на блокчейн решенията. Ентусиазмът му го води към непрекъснато учене и споделяне на знания, като вижда бъдещето в дигиталните финанси и ролята им в глобалната трансформация.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

PayPal разширява стабилната си монета към Arbitrum

PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.

16.07.2025 19:35 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Citigroup проучва възможността за стартиране на стабилна монета

Citigroup оценява потенциалното пускане на своя собствена стабилна монета, обезпечена с щатски долари, което е сигнал за нарастваща промяна в нагласите на традиционните финансови институции към дигиталните активи.

16.07.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Крипто циклите се развиват: Ето защо старите модели вече не работят

Според известен крипто анализатор традиционният четиригодишен цикъл, който някога определяше поведението на пазара на Биткойн и алткойните, вече е отживелица.

16.07.2025 12:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov

Директорът на JPMorgan с коментар за стабилните монети

Главният изпълнителен директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън остава скептично настроен към стабилните монети, но твърди, че игнорирането им не е опция за най-мощната банка в света.

16.07.2025 9:50 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.