Начало » Големите инвеститори разпределят все повече средства за криптовалути

Големите инвеститори разпределят все повече средства за криптовалути

28.01.2022 21:01 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Големите инвеститори разпределят все повече средства за криптовалути

Главният изпълнителен директор на фирмата за финансови услуги deVere Group, Найджъл Грийн, вярва, че бъдещето на парите е „дигитално“ и признава Биткойн (BTC) като най-голямата дигитална валута в света.

Грийн казва, че следователно институционалните инвеститори разпределят повече от ресурсите си за Биткойн и други крипто активи.

Ето защо все повече институционални инвеститори, големи имена, гиганти от Уолстрийт и мултинационални корпорации увеличават експозицията си към криптовалутите и носят със себе си капитал, репутацията и опит.

Те разбират и ценят ключовите характеристики на Биткойн, а криптовалутите са предназначени за този век и следователно стават все по-привлекателни.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ
Колко още може да падне Биткойн (BTC)?

Според Грийн качествата, които правят Биткойн и други крипто активи привлекателни, включват факта, че те не са обременени от географски ограничения.

Те са безгранични, което ги прави идеални за глобализиран свят на търговия[…]; Tе са дигитални, което ги прави идеално съчетание с нарастващата дигитализация на нашия свят. Демографските данни са на страната на криптовалутите, тъй като по-младите хора са по-склонни да ги приемат, отколкото по-възрастните поколения.

Изпълнителният директор на deVere Group също казва, че Международният валутен фонд (МВФ) е от „грешната страна на историята„, след като глобалната организация по-рано тази седмица поиска от Салвадор да отмени статута на законното платежно средство на Биткойн.

Но МВФ моли една пионерска суверенна нация да се откаже от фокусирана върху бъдещето финансова политика, която се опитва да се изкара от финансова нестабилност и зависимост от валутата на друга държава, показва, че институцията е от грешната страна на историята.

Страхува ли се МВФ от бъдещето на финансите? Защо те продължават да искат да трупат дългове към по-бедни страни, за които е малко вероятно да могат да изплатят с традиционни валути? Притеснен ли е МВФ от ефекта на доминото от приемането на национално ниво, което може да отслаби тяхното доминиращо глобално влияние? Ако е така, това ли е предупредителен изстрел към тези страни?

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Финтех Новини

Беларус настоява да въведе дигиталната рубла, за да избегне глобалния финансов натиск

Беларус полага основите на дигитална версия на националната си валута, като пълното ѝ въвеждане се очаква в края на 2026 г.

20.04.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Avalanche ще революционизира традиционните финанси, твърди експерт

Avalanche тихомълком се очертава като мощен претендент в еволюцията на финансовата инфраструктура, като потенциалът се простира отвъд крипто-ориентираните приложения.

14.04.2025 15:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

CBDC: ОАЕ обяви кога ще стартира своя дигитален дирхам

Обединените арабски емирства ще пуснат своя дигитален дирхам – дигитална валута на централната банка (CBDC).

31.03.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ripple с ново партньорство за революционизиране на трансграничните плащания

Ripple си осигури стратегическо партньорство с Chipper Cash за подобряване на трансграничните плащания в Африка, като използва блокчейна на Ripple и XRP за бързи и рентабилни транзакции.

27.03.2025 21:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.