НАЧАЛО Блокчейн

Goldman Sachs и BlackRock искат дял от най-големите банки в Китай – добра новина ли е това за блокчейн?

22.01.2020 19:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Goldman Sachs и BlackRock искат дял от най-големите банки в Китай – добра новина ли е това за блокчейн?

Американските фирми за управление на инвестиции Goldman Sachs Group и BlackRock водят преговори за придобиване на мажоритарни дялове в нови китайски съвместни предприятия за управление на активи, според източници, които са говорили с Caixin.

Съобщава се, че предприятията си колаборират с големи китайски банки, които вливат милиарди в нови блокчейн проекти.

Според доклада, Goldman Sachs търси 51% дял в съвместно предприятие за управление на богатството с Индустриалната и търговската банка на Китай (ICBC), най-голямата банка в света с активи под управление в размер на 4 трилиона долара.

BlackRock и сингапурския Temasek Holdings Pte. обсъждат възможността за поредното съвместно предприятие за управление на богатство с държавната китайска строителна банка, която е заемодател „Голяма четворка“. Съобщава се, че BlackRock и Temasek търсят 60% дял в начинанието.

Goldman Sachs и BlackRock не са първите американски фирми, които проявяват интерес към китайските фондове.

В момента JPMorgan Chase търси мажоритарен дял от съвместното си дружество, основано в Гуандун, след като стана първата фирма на Уолстрийт, която получи одобрение от китайските регулатори през декември 2019 г.

Развитията идват в момент, в който китайските банки напредват с блокчейн инициативите.

И четирите основни държавни китайски търговски банки, включително ICBC и CCB, участват в инициативи за финансови услуги, базирани на блокчейн. Според годишния доклад на CCB за 2018 г., банката достигна близо 30 милиарда долара в обема на транзакциите в своята блокчейн мрежа за търговско финансиране, която включва около 40 местни и финансови институции.

Миналата година банковият гигант стартира „Блокчейн платформа за търговско финансиране BCTrade2.0“, включваща нова функционалност за дигитализиране на търговията със стоки и финансови услуги между 50 клона и 40 външни организации, свързващи държавни и чуждестранни банки, търговски банки и небанкови платформи.

Развиващите се блокчейн базирани екосистеми в Китай са в съответствие с мандата на президента Си Дзинпин да „възприемат“ технологията във всички сектори на обществото, изпълнявайки целта на страната да стане глобален лидер в приемането на нова инфраструктура, която може да захранва финансовите транзакции и преноса на данни.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Блокчейн Новини

Цените на тези три AI криптовалути скочиха след слухове за сливането им

Fetch.ai е в процес на обсъждане на потенциалното сливане на токените с SingularityNET и Ocean Protocol в токен ASI, чиято напълно разгърната стойност се очаква да бъде около $7.5 милиарда.

27.03.2024 22:00 1 мин. четене

Tурска банка разширява присъствието си в сектора на дигиталните активи с ново партньорство

Misyon Bank, пионерска необанка в Турция, разширява услугите си в областта на попечителството на дигитални активи и токенизацията чрез партньорство с швейцарския доставчик на попечителство на криптовалути Taurus.

26.03.2024 20:30 1 мин. четене

Robinhood пуска крипто портфейл за Android

Брокерската къща Robinhood разшири достъпа до крипто портфейла си за потребителите на Android. Според съобщението от 20 март приложението Robinhood Wallet вече е достъпно в Google Play.

21.03.2024 19:00 2 мин. четене

Shiba Inu: 90% спад на транзакциите в Shibarium мрежата

Освен срива на Биткойн, който поведе крипто пазара надолу, огромен удар понесе и Shibarium – мрежа от втори слой, изградена на Етериум, разработена от екипа на Shiba Inu.

21.03.2024 18:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.