Анатолий Яковенко, главен изпълнителен директор и съосновател на „Solana“, открито отправи критики към администрацията на Байдън, особено по отношение на неуспеха ѝ да насърчи създаването на работни места.
Той смята, че много позиции в екосистемата на Solana биха могли да бъдат базирани в САЩ, а не в чужбина, което според него е значителна загуба.
С последните доклади, отчитащи забавяне на пазара на труда в САЩ, включително спад в броя на откритите работни места до 7.7 милиона, разочарованието на Яковенко нараснва. Тази тенденция поражда загриженост за цялостния пейзаж на заетостта, особено що се отнася до технологичната индустрия.
Остин Федера от Фондация Solana изтъкна настоящото търсене на таланти, отчитайки, че в рамките на общността SOL има 237 свободни работни места. Той призова заинтересованите кандидати да се възползват от момента, в който мрежата се разширява.
Въпреки тези възможности, Яковенко изрази съжаление за неефективността на правителствените политики на САЩ, които са забавили растежа на технологичните работни места, особено в иновативни региони като Калифорния. Той открито изрази недоволството си от политическата система, твърдейки, че фокусът върху преизбирането подкопава доброто управление.
Освен това Яковенко критикува американските крипто регулации, като предполага, че те не са съобразени с нуждите на индустрията. Той повтори опасенията, изразени от конгресмена Ричи Торес, относно твърде опростения подход на Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) към класификацията на дигиталните активи.
Съоснователят твърди, че правителствените политики възпрепятстват потенциалния растеж на стабилни, високотехнологични работни места в сектори като блокчейн.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.