Германия изпълнява 1933 от 10,164 нода и представлява една пета от всички Биткойн нодове в световен мащаб, според нов доклад, издаден от сайта за крипто статистики Bitnodes.
Най-голям принос имат САЩ с 2495 нода, съставляващи 24.5% от общия брой. Калифорния, в частност, има много Биткойн нодове. Това не бива да изненадва хората. В края на краищата, Калифорния е дом на технологичния център Силициевата долина.
Третият в статистиката е Франция с 677 нода, което допринася с 6,68% от общия брой. Холандия заема четвърто място само с 485 нода (4,78%).
Докато Китай е дом на някои от най-големите крипто пулове (басейни) в света, страната представлява едва 4% от всички нодове, което ѝ дава 5-то място в класацията. Броят на Биткойн нодовете в Китай намалява още откакто китайското правителство започна да ограничава местните ферми и борси за добив на най-голямата криптовалута. Това доведе до голям брой големите китайски фирми за копаене на Биткойн да се преместят в чужбина. Така че има смисъл, че те да имат най-малкото количество нодове.
Сингапур и Япония заемат съответно позиция 8 и 10, което представлява общо 5,53% от нодовете.
В ексклузивно интервю с CryptoBriefing, Томас Шутен, ръководител на маркетинга в Lisk, каза, че „значителна концентрация на Биткойн нодовете в Германия илюстрира по-голяма тенденция в страната. От Берлин и Хамбург до Мюнхен и Франкфурт, блокчейн технологията се използва и развива от физически и юридически лица. Берлинската сцена се разраства изключително бързо. Биткойн нодовете са само черешката на тортата. ”
Германия, исторически, е водещ световен новатор и се конкурира с традиционните стартъп центрове като Силициевата долина и Лондон. Google, Facebook, Microsoft, IOTA (MIOTA ) и LISK (LSK) имат офиси в европейската държава. Наскоро, германското правителство стартира инициативата Digital Hub Initiative за насърчаване на дигиталните иновации.
След седмици на интензивна институционална активност, която помогна на Биткойн да прескочи границата от $100,000, притокът към американските спот ВТС ETF-и отбеляза временно затишие между 6 и 12 май.
Бързото възстановяване на Биткойн над $104,000 предизвика вълна от оптимизъм в крипто средите, но по-важният въпрос остава: Това ли е само началото?
Макар цената на Биткойн да се възстанови напоследък, ентусиазмът към спот ETF-ите изглежда да затихва. Седмичните движения към американските ВТС ETF-и са спаднали рязко, което сигнализира за пауза в агресивната институционална акумулация.
Strategy направи поредния масивен ход в областта на Биткойн, добавяйки 13,390 BTC към вече значителните си крипто резерви.