Германия планира да въведе проект на регламенти, позволяващи блокчейн облигации още през това лято, съобщиха на 9-ти май местната бизнес медия Handelsblatt.
Позовавайки се на кореспондента на правителството на управляващата коалиция, Томас Хайлман, публикацията разкри, че новото законодателство вече е придобило основна инерция, като вече съществува резюме.
Според Хайлман е необходимо и изгодно за Германия да приеме блокчейн с подкрепяща регулация.
Смятаме, че е от първостепенно значение да тласнем напред блокчейн технологията в Германия, по-специално през 2019 година.
Германия традиционно досега заемаше консервативна позиция както спрямо блокчейн, така и с криптовалутите, като страната подхожда много предпазливо с Биткойн и други токени.
Това положение напоследък започна да се променя, тъй като властите осъзнават развиващите се тенденции.
Сегашните правни промени се съсредоточават върху идеята за токенизиране на процесите, които се извършват понастоящем на хартия, докато закрепването на законността на блокчейн ще предотврати проблемите, произтичащи от това технологията да влезне в регулаторната сива зона.
„Правителството най-накрая се събуди“, продължи Франк Шефлер, експерт по блокчейн от свободната демократична партия в Германия. Той добави:
Сега нещата трябва да се движат бързо. Крипто емитентите и инвеститорите търсят регулиран финансов пазар за своите дейности, които можем да представим на международната сцена. Германия има шанса да заеме ключова позиция тук.
Миналия месец, близкият Лихтенщайн, който подобно на съседна Швейцария стана известен с про-крипто позицията си, пусна блокчейн облигации за сектора на недвижимите имоти. И тази седмица страната прие нова наредба относно токенизацията и регулирането на блокчейн.
Нигерия прави решителна крачка към приемането на стабилни монети, тъй като Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) на страната очерта готовността си да подкрепи иновациите в областта на дигиталните валути – при ясни регулаторни условия.
Най-високопоставеният финансов надзор в Южна Корея е издал неофициални насоки, с които призовава местните мениджъри на активи да намалят инвестициите си в акции, свързани с криптовалути, според доклад на Korean Herald.
С изненадващ ход във вторник Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) първоначално одобри предложението на Bitwise да преобразува своя индексен фонд за криптовалути в пълноправен борсово търгуван фонд (ETF) – само за да спре решението само няколко часа по-късно.
Сенаторите Тим Скот, Синтия Лумис, Бил Хагърти и Бърни Морено (R-OH) публикуваха проект за обсъждане на нов законопроект за структурата на пазара на дигитални активи, оформен като сенатски аналог на закона CLARITY.