Gemini представи нова борса за търговия с деривати, която предлага както спот, така и деривативни продукти, използващи нейната стабилна монета, GUSD.
Поради регулаторни съображения, обаче, потребителите от САЩ няма да имат достъп до платформата. От друга страна, жителите на различни държави, включително Бразилия, Южна Африка, Нова Зеландия и Нигерия, могат да се регистрират за получаване на известия за предстоящото пускане на платформата.
Съоснователите на Gemini, Тайлър и Камерън Уинкълвос, заявиха, че тази експанзия е част от плановете на компанията за международен растеж, включително откриване на нов инженерен център в Индия.
Ходът на Gemini идва в момент, в който няколко крипто компании напускат САЩ поради липсата на регулаторна яснота.
Coinbase, която е единствената публична крипто борса в САЩ, също разширява глобалния си обхват и наскоро получи лиценз за своята офшорна платформа за деривати в Бермудските острови.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Изкуствен интелект е оптимистичен за тези две криптовалути
Coinbase оцени регулаторната рамка в Бермудските острови като изключително строга, прозрачна и кооперативна.
Въпреки това председателят на Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC), Гари Генслер, предупреди, че крипто индустрията е измъчвана от случаи на неспазване на изискванията, което може да застраши сигурността на инвеститорите и да подкопае общественото доверие в капиталовите пазари.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.