Японската технологична компания Fujitsu подаде заявка за търговска марка във Ведомството за патенти и търговски марки на САЩ (USPTO), с което показва намерението си да предлага брокерски услуги за търговия с криптовалути и други финансови услуги.
Заявката за търговска марка има за цел да регистрира стилизирана версия на думата „FUJITSU“.
Марката има за цел да предлага набор от финансови услуги, включително приемане на депозити, финансиране на заеми, финансово управление и крипто обмен.
Fujitsu демонстрира нарастващия си интерес към Web3, като през февруари 2023 г. стартира платформа акселератор на стартиращи и партньорски компании в тази област.
Платформата има за цел да подкрепи създаването на разнообразна екосистема от Web3 приложения в редица случаи на употреба, като например управление на правата върху дигитално съдържание, бизнес транзакции, договори и процеси.
В Япония финансовите регулатори призоваха световните регулатори да въведат по-строги банкови правила за крипто сектора. В началото на 2023 г. заместник-генералният директор на Бюрото за стратегическо развитие и управление на Агенцията за финансови услуги, Мамору Янасе призна, че проблемът е в нещо друго, а не в самата крипто технология.
„Това, което доведе до последния скандал, не е самата крипто технология“, каза той и добави, че вината е в „хлабавото управление, слабия вътрешен контрол и липсата на регулация и надзор“.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: 5 алткойна, които да следите тази седмица (27.03.2023-02.04.2023)
Заявката за търговска марка, подадена от Fujitsu в USPTO, съдържа преглед на услугите, които компанията възнамерява да предлага, заедно със заявката за търговска марка.
Компанията има за цел да предоставя различни финансови услуги, включително приемане на депозити, финансиране на заеми, финансово управление и обмен на криптоактиви.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.