FTX, борса за крипто деривати, основана от Сам Банкман-Фрийд, приключи кръг от $900 милиона за финансиране.
Това подчертава, че рисковите капиталисти не се интересуват от пазарните сътресения в стремежа си да открият качествени крипто инвестиции.
Инвестиционният кръг от Серия B имаше над 60 участници, включително Softbank, Sequoia Capital, Coinbase Ventures, Multicoin, VanEck и семейството на Пол Тудор Джоунс.
С този кръг оценката на FTX нарасна до $18 милиарда, което я прави една от най-големите компании за криптовалута в света. Само преди година борсата за деривати имаше оценка от $1,2 милиарда.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн китовете купуват – миньорите продават
Основана през 2018 г., FTX управлява един от най-големите бизнеси за крипто деривати в света, със среден дневен обем от над $10 милиарда. Със седалище в Хонг Конг и компания майка в Антигуа, компанията е била много активна в придобиванията и брандирането, като е изкупила Blockfolio за $150 милиона през август 2020 г. Както бе съобщено от CryptoDnes, през март борсата осигури правата за именуване на стадиона на Маями Хийт през следващите 19 години.
Въпреки неотдавнашните сътресения, обхванали крипто пазара, венчър фирмите продължават да подкрепят криптовалутните стартъп компании с по-голяма убеденост. Както Cryptodnes съобщи, Andreessen Horowitz стартира криптовалутен фонд за 2.2 милиарда долара миналия месец, най-големият досега.
През изминалата година няколко крипто борси се превърнаха в “еднорози” – термин, използван от рисковите капиталисти за описание на стартъпи с оценка от $1 милиард или повече. Латинска Америка например сега е дом на две платформи за търговия на стойност над $2 милиарда.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.