Френският политик Пиер Персон изложи своя план за опростяване на данъците върху криптовалутите във Франция.
Плащането за стоки или услуги с крипто обикновено представлява данъчно задължение, тъй като цифровите активи трябва да бъдат преобразувани във фиатни валути. Лицето обаче иска да сложи край на главоболията покрай данъците.
Като се има предвид, че компании като PayPal и Visa активно стават част от крипто икономиката, депутатът предложи да не се облагат с данък крипто плащанията, ако сумата им не надвишава 3,000 евро. Това означава, че хората ще могат да харчат цифрови активи с помощта на популярни крипто карти или други услуги, без да създават облагаемо събитие.
Visa, Mastercard, Paypal … Les paiements en crypto-actifs se généralisent progressivement.
Je souhaite que dorénavant, en deça de 3000€, les contribuables n’aient plus à se soucier de la problématique fiscale. pic.twitter.com/BlvNxbjK3T
— Pierre PERSON (@Pierr_Person) September 30, 2021
Политикът също така иска да позволи пренасянето на нетните капиталови загуби за период до 10 години, за да се запази привлекателността на Франция за индустрията на криптовалутите.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн тепърва започва своя възход, твърди трейдър
На всичкото отгоре той е готов да освободи крипто компаниите от плащане на данъци след извършване на крипто транзакции и да създаде специфичен данъчен режим за незаменимите токени (NFT), които в момента са в сива зона.
Лицето, което се смята за един от най-близките съюзници на президента Еманюел Макрон, беше един от най-влиятелните хора в партията La République en Marche, преди да подаде оставка като заместник-генерален секретар на президента по-рано този месец.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.
Докато Сенатът на САЩ обсъжда мащабен пакет от мерки за съгласуване, наречен „Big, Beautiful Bill“, защитниците на крипто индустрията се обединяват в подкрепа на поправка, внесена от сенаторката Синтия Лумис, която има за цел да реформира остарелите и тежки данъчни правила за дигиталните активи.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.