НАЧАЛО Регулации

Франция приема нова рамка за ICO

18.09.2018 23:15 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Франция приема нова рамка за ICO

Рамка за първоначални предлагания на монети (ICO), предложена от френските регулатори на финансовите пазари, бе приета в парламента от AMF (l'Autorité des marchés financiers).

Френският министър на икономиката и финансите Бруно Льо Майър потвърди приемането на правната рамка на ICO в неотдавнашното съобщение.

Рамката на ICO, изготвена през март, има за цел да защити инвеститорите чрез въвеждане на система за визи за ICO.

Компаниите, които искат да стартират ICO, могат да подадат заявление за виза, като подадат своя бюлетин на френските власти за преглед. Белите листа трябва да включват конкретни подробности и гаранции за инвеститорите, за да им бъде предоставена виза, включително:

  • Описание на проекта, свързан с ICOто и неговата пътна карта;
  • Правата, предоставени от токена;
  • Икономическата цел и използването на средствата, събрани по време на ICO.

Визата изключва чуждестранните корпорации в опит да се привлекат повече проекти, за да се включат във френската нация.

Новата виза за ICO ще позволи легитимни проекти да имат по-лесен достъп до услуги от банки и счетоводни фирми, което до този момент е било трудно поради регулаторната несигурност в сектора.

Пиер Ноаза, изпълнителен директор на Blockchain.io, нов френски крипто обмен, предлагащ платформа за компаниите да пуснат своите ICOта, ще организира свое ICO този следващ четвъртък, 27 септември. Blockchain.io бе избран за получаване на официална виза за ICO лицензирано от AMF. Когато беше запитан за новата рамка за ICO, Пиер сподели

Френското правителство не крие амбицията си да превърне Франция във столица на ICO, тъй като те не искат да пропуснат блокчейн революцията. Те редовно говорят с френски блокчейн и крипто предприемачи във Франция, за да разберат по-добре пазарите, да разберат проблемите си и да регулират пазара съответно. 

Специализираната крипто регулаторна група, назначена от френския финансов министър по-рано тази година, беше основната движеща сила зад редица положителни регулаторни промени към крипто във Франция. През април данъчното облагане на Биткойн  бе намалено от прогресивното данъчно облагане с 14 и 45% до фиксирана ставка от 19%.

Новата юридическа рамка на Франция е част от по-голямото желание на правителството да запази френските блокчейн проекти в страната, като осигури по-голяма яснота и сигурност по отношение на правилата за ICO.

В зараждащо се пространство все още се изискват допълнителни правила, но няма съмнение, че френските власти имат положително отношение, когато става въпрос за бъдещето на блокчейн технологията и криптовалутите като цяло.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Канада съди Binance за нарушаване на законите за ценни книжа

Binance, известната крипто борса, е изправена пред ново правно предизвикателство в Канада, тъй като е подложена на нов колективен иск. Ищците твърдят, че Binance е нарушила местните разпоредби за ценни книжа.

24.04.2024 19:00 2 мин. четене

Още една държава забрани копаенето на Биткойн

Наскоро китайското посолство напомни, че “Законът за забрана на добива на криптовалути и други виртуални активи” в Ангола официално е влязъл в сила.

21.04.2024 10:00 2 мин. четене

Американски сенатори искат да забранят алгоритмичните стабилни монети

Сенаторите Синтия Лумис и Кирстен Джилибранд съвместно предложиха нов законопроект, насочен към регулиране на стабилните монети, което отразява нарастващата спешност в Конгреса да се обърне внимание на регулаторния надзор върху дигиталните валути.

18.04.2024 11:00 2 мин. четене

Ще забрани ли Виетнам криптовалутите?

Министерството на правосъдието на Виетнам подчерта, че липсва конкретна правна рамка за регулиране на криптовалутите и виртуалните активи в страната, въпреки че те не са забранени.

14.04.2024 19:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.