Световните финансови лидери Franklin Templeton и Citigroup разкриха плановете си да използват блокчейна Solana в предстоящите си предложения за финансови услуги.
Franklin Templeton, която управлява активи на стойност $1.4 трилиона, възнамерява да въведе взаимен фонд директно върху Solana, докато Citigroup оценява потенциала на блокчейна за смарт договори и международни парични преводи.
Тези съобщения бяха направени по време на събитието Solana Breakpoint 2024 в Сингапур на 20 септември, като подчертават нарастващия интерес на традиционните финансови институции (TradFi) към децентрализираните финансови решения (DeFi).
И двете компании посочиха ниските транзакционни такси на Solana и капацитета ѝ да обработва големи обеми транзакции като основни причини за избора ѝ като предпочитана платформа.
Този взаимен фонд ще работи изцяло върху блокчейна на Solana, което затвърждава лидерството на Franklin Templeton в областта на финансовите услуги, задвижвани от блокчейн.
Освен това разработката се основава на съществуващия ангажимент на Franklin Templeton в крипто пространството, тъй като тя вече управлява борсово търгувани фондове (ETF) за Биткойн и Етериум, регистрирани на Чикагската борса за опции (CBOE).
Anchorage Digital, единствената крипто банка с федерален лиценз в САЩ, укрепва позициите си в областта на стабилните монети с придобиването на базираната в Бермудите компания Mountain Protocol.
Докато Coinbase отброява дните до включването си в S&P 500 на 19 май, главният изпълнителен директор на компанията Брайън Армстронг вече гледа отвъд този важен момент.
С цел да се фокусира по-силно върху дигиталните активи, базираната в Невада GD Culture Group се готви да стартира мащабна стратегия за управление на криптовалути, подкрепена от значителна сделка за продажба на акции на стойност до $300 милиона.
С наближаването на първата крипто среща на върха в Ню Йорк, кметът Ерик Адамс е категоричен: Градът се позиционира като глобален център за развитие на блокчейн технологията.