Founders Fund на Питър Тийл успешно продаде криптовалути на стойност $1 милиард, от които две трети в Биткойн (BTC) със значителна печалба.
Интересно е обаче, че милиардерът изнесе реч на конференция в Маями, случила се около месец след разпродажбата. По време на конференцията наречена „Биткойн 2022“ обаче Тийл не спомена за масовата разпродажба на криптовалутата от страна на неговия фонд.
Той не пропусна да каже добра дума за Биткойн (BTC) въпреки, че вече е бил извън крипто сектора тогава. Той заяви, че се намираме в края на режима на фиатните пари. Също така Тийл добави, че Биткойн е подценен, но има всичкия потенциал да замени златото.
Според информацията до март 2022 г. компанията е генерирала $1.8 милиарда от продажбата на по-голямата част от притежаваните от нея криптовалути като две трети от тях са били в BTC.
ПРОЗЕТИ ОЩЕ: Биткойн до $30,000 – Ще има ли капан по пътя?
Технически погледнато фондът на Тийл е продал монетите на една от най-добрите налични цени, тъй като по-късно същата година стойността на актива се понижи до около $15,560.
Първоначално Founders Fund купи Биткойн през 2014 г., когато той се търгуваше под $1,000, увеличи дела си през следващите осем години и го задържа през два бичи и мечи пазара. Тийл също така беше един от първите известни инвеститори, които вложиха пари в BTC. След това фондът успешно продаде притежанията си на местния връх и не изглежда вероятно да се върне на пазара в близкото бъдеще.
PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.
Citigroup оценява потенциалното пускане на своя собствена стабилна монета, обезпечена с щатски долари, което е сигнал за нарастваща промяна в нагласите на традиционните финансови институции към дигиталните активи.
Според известен крипто анализатор традиционният четиригодишен цикъл, който някога определяше поведението на пазара на Биткойн и алткойните, вече е отживелица.
Главният изпълнителен директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън остава скептично настроен към стабилните монети, но твърди, че игнорирането им не е опция за най-мощната банка в света.