Като начин за диверсифициране на техните продукти и услуги, компаниите за дигитална валути в САЩ търсят банкови лицензи. Coinbase, най-голямата борса за криптовалути в САЩ, е в разговори с финансовите пазачи в САЩ, които разглеждат възможностите за получаване на банкова лицензия.
Според Wall Street Journal, друга startup крипто компания, IvyKoin проведе и срещи с Федералната корпорация за застраховане на депозити. В стартирането бяха разгледани възможностите за издаване на банков лиценз.
„Федералната банкова харта би позволила на фирмите да заменят един държавен регулаторен орган за един основна федерална. Компаниите биха спечелили и възможността да предлагат директно на клиентите федерално осигурени банкови сметки и други услуги, вместо да си партнират със съществуващи банки. В допълнение към рационализирането на начина, по който Coinbase се регулира, федералният лиценз би могъл да помогне на компанията да придобие клиенти с дълбоки джобове, като например хедж фондове „, отбелязва WSJ.
Това е друга важна стъпка, която Coinbase се опитва да предприеме, след като наскоро стартира четири нови продукта, насочени към институционалните инвеститори.
Стартирането, IvyKoin, е платформа за плащания, която се занимава както с цифрови, така и с фиатни валути. IvyKoin използват подхода на KYC за избягване на незаконни сделки, при които се използва криптопвалути. Главната дискусия на startup-а с федералните се отнасяше за изискванията, в случай че искаше да наследи характеристиките на банката.
В средата на този месец управителят на Федералния резерв беше цитиран:
Криптовалутите са поразително новаторски, но също така представляват предизвикателства, свързани със спекулативната динамика, защитата на инвеститорите и потребителите и рисковете от пране на пари
Ако например Coinbase стигне до издаване на банков лиценз, то ще може да предоставя услуги по попечителство, напр. „Харта за ограничени цели от OCC, която позволява на банките да предоставят услуги за съхранение или плащане дори ако не се поддържат застрахователни депозити „
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.
Докато Сенатът на САЩ обсъжда мащабен пакет от мерки за съгласуване, наречен „Big, Beautiful Bill“, защитниците на крипто индустрията се обединяват в подкрепа на поправка, внесена от сенаторката Синтия Лумис, която има за цел да реформира остарелите и тежки данъчни правила за дигиталните активи.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.