В един важен момент в сферата на дигиталните активи в блокчейна Solana официално беше пусната стабилна монета, подкрепен от еврото.
Нещо повече, очаква се този актив да бъде напълно съвместим с регулациите MiCA – фактор, който вероятно ще засили приемането му, като вдъхне доверие на потенциалните потребители.
Membrane Finance brings the first euro stablecoin to Solana – along with card payments!
Today @solana goes multi-currency as fully-backed & compliant euros land on the high performance & low fee blockchain.https://t.co/k8u8X4Mxtb
— EUROe (@EUROemoney) August 23, 2023
Както бе обявено днес, Membrane Finance успешно представи EUROe, новата стабилна монета на Solana, обвързана с еврото. В изявлението се подчертава появата на „напълно подкрепено и съобразено с нормативните изисквания евро“ в този блокчейн, известен с високата си производителност и минималните такси за транзакции.
Очаква се монетата да бъде напълно оперативна до 2024 г., като предоставя на потенциалните потребители пряка еквивалентност 1:1 с еврото.
В съобщението се подчертава съответствието на актива с изискванията на MiCA и неговата подкрепа чрез „100% парични резерви, защитени срещу несъстоятелност, както и 2% собствен капитал CET1„, държани в европейски банки.
Патрик Елиас Йохансон, отговорник по съответствието на Memberance Finance, подчерта значението на регулаторната рамка MiCA, виждайки в нея начин за повишаване на отчетността и защита на потребителите в пространството на криптоактивите.
В допълнение към това развитие Wirex, приложение за дигитални плащания, което може да се похвали с потребителска база от над 6 милиона. потребители, също заяви одобрението си за EUROe в блокчейна на Solana.
Това означава, че потребителите ще имат възможност да използват подкрепената с евро стабилна монета при над 40 милиона търговци, обхващащи 200 държави в световен мащаб.
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.
Основателят на Telegram Павел Дуров разкри, че е отхвърлил натиска от страна на западноевропейско правителство да цензурира политическото съдържание в приложението за съобщения в навечерието на президентските избори в Румъния.
Докато световното търсене на американски дълг нараства, Китай се движи в обратна посока.
Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.