Финансовият регулаторен орган на Австралия oбръща внимание на измамни практики в пространство на ICO.
Австралийската комисия за ценни книжа и инвестиции (ASIC) принуди „някои“ ICO организатори да модифицират или спрат предлагането. Това стана след като регулаторът внимателно разгледа техните маркетингови практики, съобщи ASIC в изявление във вторник. Регулаторът не разкри подробностите за ICO-тата, които е проконтролирал.
„ASIC издава запитвания до организатори на ICO и техните съветници, където идентифицираме поведението или твърденията, които могат да бъдат подвеждащи или измамни. В резултат на нашите запитвания някои емитенти са спрели предлагането си или са посочили, че ще променят структурата му.“
Освен това ASIC също потвърди, че е изпратила запитвания до оператори, заподозрени в „потенциално нелицензирано поведение“.
Без да назовава оператора или предлагането, ASIC посочи един случай като пример. В него „идентифицира фундаментални опасения със структурата на ICO, статута на предлагащия и разкриването на неговата бяла хартия“. Регулаторът установи, че предлагането е „нерегулирана инвестиционна схема“, която е в нарушение на законите, в допълнение към „потенциално заблуждаващите изявления“ от нейната бяла хартия. ASIC спря предлагането, преди да започне.
Комисарят на ASIC Джон Прайс заяви в изявление:
Ако действате с пари на някой друг или продавате нещо на някого, имате задължения. Независимо от структурата на ICO, има един закон, който винаги ще се прилага: не можете да правите подвеждащи или измамни изявления за продукта. Това ще бъде ключов фокус за нас, тъй като този сектор се развива.
Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.
Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.
С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.
След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.