Финансовият регулаторен орган на Австралия oбръща внимание на измамни практики в пространство на ICO.
Австралийската комисия за ценни книжа и инвестиции (ASIC) принуди „някои“ ICO организатори да модифицират или спрат предлагането. Това стана след като регулаторът внимателно разгледа техните маркетингови практики, съобщи ASIC в изявление във вторник. Регулаторът не разкри подробностите за ICO-тата, които е проконтролирал.
„ASIC издава запитвания до организатори на ICO и техните съветници, където идентифицираме поведението или твърденията, които могат да бъдат подвеждащи или измамни. В резултат на нашите запитвания някои емитенти са спрели предлагането си или са посочили, че ще променят структурата му.“
Освен това ASIC също потвърди, че е изпратила запитвания до оператори, заподозрени в „потенциално нелицензирано поведение“.
Без да назовава оператора или предлагането, ASIC посочи един случай като пример. В него „идентифицира фундаментални опасения със структурата на ICO, статута на предлагащия и разкриването на неговата бяла хартия“. Регулаторът установи, че предлагането е „нерегулирана инвестиционна схема“, която е в нарушение на законите, в допълнение към „потенциално заблуждаващите изявления“ от нейната бяла хартия. ASIC спря предлагането, преди да започне.
Комисарят на ASIC Джон Прайс заяви в изявление:
Ако действате с пари на някой друг или продавате нещо на някого, имате задължения. Независимо от структурата на ICO, има един закон, който винаги ще се прилага: не можете да правите подвеждащи или измамни изявления за продукта. Това ще бъде ключов фокус за нас, тъй като този сектор се развива.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.