Позовавайки се на "информирани източници", JIJI Press съобщава, че японската Агенция за финансови услуги скоро ще регулира първичните предлагания на монети.
Подобно на начина, по който се изисква да се регистрират американски ценни книжа в Съединените щати, компаниите, които възнамеряват да издават виртуални валути в замяна на инвестиции, ще трябва да се регистрират във FSA.
FSA трябва да внесе законопроекти в японския парламент, които променят финансовото право на страната, за да се наложат реформите, които се имат предвид. Това представлява възможност за крипто компаниите на островната държава потенциално да лобират за регулациите, които считат за подходящи.
Те и ще ограничат способността на япоснките граждани да инвестират в първичните предлагания на монети като цяло.
Във Франция данъчното облагане на криптовалутите неотдавна бе променено, а френското правителство активно работи, за да превърне страната в център за първични предлагания на монети. Страната дори възнамерява да издаде „визи за ICO“, които дават на компаниите и техните служители степен на правна защита, ако решат да оперират във Франция.
Все още има десетки държави и юрисдикции, в които няма почти никакви регулации по отношение на криптовалутите или ICO-та. Това означава, че докато крипто авантюристите могат да действат свободно, в бъдеще може да се окаже, че са работили нелегално.
Банковите регулатори на САЩ внесоха нова яснота за това как финансовите институции трябва да се справят с попечителството на криптовалути.
Съединените щати навлязоха в ключова седмица за крипто индустрията, тъй като законодателите и защитниците на дигиталните активи се подготвят за това, което се нарича „“Крипто седмица“.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.