Гигантът за управление на активи Fidelity се задълбочава в пространството на дигиталните активи с обявяването на платформа за анализи, наречена Sherlock.
В съобщение от 29-ти април Fidelity Investments – с активи в размер на $10 трилиона – представи решение за данни и анализи на дигитални активи в помощ на институционални инвеститори и мениджъри на фондове.
Платформата, наречена Sherlock, ще бъде подобна на Bloomberg Terminal и ще събира данни за фундаментален и технически анализ, данни за блокчейн, пазарни данни, анализ на социалните настроения и индустриални новини в един портал.
Тя ще включва проучване на крипто активи от някои от водещите институционални доставчици на данни, в допълнение към уникален анализ, който да помогне на инвеститорите да оценят пазара, се казва в съобщението.
Новата платформа ще се конкурира със съществуващите решения на компании като Messari, която стартира през 2018 г., за да предостави институционален анализ. Изследователската компания Delphi Digital, която обяви партньорство с гейминг компанията Bitkraft в четвъртък, е друг доставчик на задълбочени изследвания и анализи за институционални клиенти.
Други платформи, предлагащи по-сериозно ниво на данни и анализ, включват Glassnode, Skew, Coin Metrics, Dune Analytics и Santiment.
Кевин Вора, вицепрезидент по управление на продукти в Центърът за приложни технологии на Fidelity, призна засиления институционален интерес към крипто пространството:
Беше вълнуващо да наблюдаваме огромния ръст в пространството за данни на дигитални активи през последните няколко години и докато пазарът зрее бързо, чухме от институционални инвеститори, че все още има нужда от цялостно и достъпно решение за данни.
В допълнение към усъвършенствания набор от аналитични инструменти за институционални инвеститори, Sherlock ще позволи на потребителите да изследват данните извън платформата за моделиране и обратно тестване.
Старши сътрудник в Blockchain Capital, Кинджал Шах, коментира, че едно от основните предизвикателства при изследването на крипто пазарите е събирането на информация от многобройни ресурси, добавяйки, че „Sherlock ни помага да изследваме по-ефективно, като ни дава достъп до цялостни, навременни данни, което е от решаващо значение на този забързан пазар„.
Центърът за приложни технологии на Fidelity (FCAT) също разполага с екип от блокчейн инкубатори, който провежда изследвания и изгражда доказателства за концепции около конкретни случаи на използване на DLT.
Fidelity засилва присъствието си на крипто активи, което започна през 2014 г. с BTC добив. На 24-ти март инвестиционният гигант подаде заявление за Биткойн ETF с цел да бъде първият, който предоставя такъв продукт в САЩ.
На 8-ми април Том Джесоп, който оглавява криптодивизията на Fidelity, заяви, че нещата са достигнали критична точка за индустрията на крипто активи.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.
FTX, фалиралата крипто борса, която е в центъра на един от най-големите скандали в индустрията, се готви да започне мащабни изплащания на кредиторите си, считано от 30 май.
Изпълнителният директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън предупреди, че вероятността от рецесия в САЩ все още е голяма, посочвайки като основни заплахи за икономическия растеж геополитическата нестабилност и нерешените вътрешни проблеми.