Мултинационалната компания за финансови услуги, Fidelity Investments, обяви закупуването на 7,4% дял от голямата северноамериканска мaйнинг компания Marathon Digital Holdings (MARA).
В момента Marathon оперира 19,000 миньори, като още 100,000 машини са планирани за следващите 12 месеца. С активи под управление на стойност $4,9 трилиона Fidelity е една от най-големите компании за финансови услуги в света и е обслужвала повече от 35 милиона клиенти по целия свят.
Сделката беше финализирана за $20 милиона на 22-ри юли, като акциите ще бъдат разпределени в четири фонда – Fidelity Extended Market Index Fund (FSMAX), Fidelity Nasdaq Composite Index Fund (FNCFX), Fidelity Total Market Index Fund (FSKAX ) и Fidelity Series Total Market Index Fund (FCFMX).
Покупката позиционира Fidelity заедно с подобни на Vanguard Group, Susquehanna и Blackrock, които съответно притежават 7.58%, 2.7%и 1.59% от Marathon.
Инвестицията в акции свързани с Биткойн майнинг придобиха популярност поради тенденцията си да проследяват BTC пазарите с увеличена нестабилност. Докато BTC е спечелил приблизително 240% от началото на 2021 г., акциите на Marathon са нараснали с 660% за същия период.
Marathon е популярна акция сред институционалните мениджъри на активи, като Etf.com изчислява, че 18 борсово търгувани фонда (ETF) в момента притежават от тях, с изключение на Fidelity.
В интервю изпълнителният директор на Marathon, Фред Тийл, отпразнува нарастващото институционално приемане на неговата фирма, като заяви:
Последните две тримесечия бяха просто невероятни [по отношение на това] колко много институционалният интерес към нашите акции нарасна.
Тийл подчертава фокуса на Marathon върху растежа, като фирмата е избрала да сключи партньорски споразумения с хостинг и енергийни съоръжения, вместо да ги купува напълно, което позволява на Marathon да се концентрира върху мобилизирането на ресурсите си за внедряване на хардуер за майнинг.
На 3-ти август компанията обяви 66% увеличение на производството на биткойни през месеца, като компанията е добила 442,2 BTC на стойност $16,6 милиона. Общият дял на Биткойн на компанията в момента е 6,225.6 BTC на стойност 245 милиона долара, включително 4,812.66 BTC, закупен през януари. Огромният скок в месечните приходи от добив вероятно се дължи на неотдавнашната репресия на Китай в сектора, която доведе до значително намаляване на хашрейта на мрежата, тъй като миньорите прекратиха операциите си и се насочиха другаде.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ето защо Биткойн може рязко да скочи до $47,000
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.